Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Dnia 3 września 2018 r. o godz. 9.00 zabrzmiał pierwszy dzwonek w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Na boisku szkolnym zgromadzili się Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i ich opiekunowie.

Na początku uroczystości wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Po wyprowadzeniu sztandaru odbyła się krótka część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy 5a. Wspominali wakacje, przypomnieli o czekających na nas obowiązkach w nowym roku szkolnym. Recytując wiersze, upamiętnili 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która powitała wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Przedstawiła wychowawców i nauczycieli pracujących w naszej szkole. Zapoznała z organizacją roku szkolnego, a uczniom życzyła wielu sukcesów i satysfakcji ze zdobywania wiedzy. Po uroczystości wszyscy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do klas.

Justyna Kowalczyk-Knap