Tydzień Profilaktyki

W naszej szkole Tydzień Profilaktyki odbywał się od 21 do 25 maja 2018 r. Zaplanowane były różne akcje, zajęcia i warsztaty z uczniami.

Pokazaliśmy, że warto dbać o ciało, ale również umysł i duszę. Była poranna rozgrzewka prowadzona przez nauczycieli WF p. Jarosława Skoczylasa i p. Marcina Zielińskiego, apel przygotowany przez klasę IIb gimnazjum pod okiem p. Małgorzaty Roguli i p. Katarzyny Malagi - „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Uczniowie delektowali się zdrowym śniadaniem, najmłodsi zdrowo piknikowali pod okiem swoich wychowawców. Klasy 0-III przygotowały również plakaty promujące zdrowy tryb życia, które możemy podziwiać na szkolnym korytarzu. W klasach IV i VII gościliśmy dzielnicowego sierż. szt p. Wojciecha Pasternaka, który edukował uczniów w temacie przemocy rówieśniczej, cyberprzemocy i odpowiedzialności karnej nieletnich. Klasy I-VII brały udział w „Bezpiecznych wakacjach” prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji z Kielc. Pan Marcin Zieliński natomiast prowadził zajęcia z pierwszej pomocy w klasach V-VI oraz II G, które okazały się bardzo wartościową lekcją. Kolejną ważną osobą goszczącą w szkole była p. Elżbieta Błaszczyk – dietetyk i nasza absolwentka, która prowadziła zajęcia w klasie V i VI na temat właściwego odżywiania się. W ramach doradztwa zawodowego klasa IIIa Gimnazjum udała się na zwiedzanie firmy DEFRO pod opieką p. Katarzyny Malagi. W szkole odbył się również Szkolny Turniej Szachowy, bo umysł należy ćwiczyć każdego dnia oraz Szkolne Mistrzostwa Lekkoatletyczne - o ciało też należy dbać. Za zorganizowanie zawodów odpowiedzialni byli: p. Jarosław Skoczylas i p. Marcin Zieliński.

Uczniowie klas V i VI aktywnie wzięli udział w warsztatach „Agresja, przemoc słowna i fizyczna” prowadzonych przez p. Magdalenę Topól z Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych. W czerwcu gościć będziemy jeszcze p. Marka Sochackiego z MONAR Kielce w klasach II G, będzie o alkoholu.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizację Tygodnia Profilaktyki, bez Was by się nie odbył – koordynator Katarzyna Malaga.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Katarzyna Malaga