Szkoła Podstawowa w Oblęgorku - Szkolny Turniej Szachowy klas I–III SP

Szkolny Turniej Szachowy klas I–III SP

24 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Szachowy klas I–III SP. Było to zarazem podsumowanie kolejnego roku realizacji programu ,,Edukacja przez szachy w szkole”.

W turnieju udział wzięło 16 uczniów, którzy w całym roku na zajęciach szachowych wyróżniali się wiedzą, umiejętnościami logicznego myślenia, byli aktywni podczas zajęć.

Turniej składał się z 5 rund trwających maksymalnie 20 minut. Po losowaniu par zawodnicy rozpoczęli rywalizację przy stołach. Zmagania bacznie podpatrywali przyszli ich następcy, czyli uczniowie klas 0. Trzygodzinne zmagania wyłoniły zwycięzców turnieju.

I miejsce zdobył Antoni Kosiba uczeń klasy III b,

II miejsce Antoni Grątkiewicz uczeń klasy I a,

III miejsce Karol Grątkiewicz uczeń klasy III a,

IV miejsce Ksawier Kukulski uczeń klasy II,

V miejsce Maciej Drzazgowski uczeń klasy I a,

VI miejsce Szymon Bednarczyk uczeń klasy III b.

W turnieju udział wzięli również: Adam Koza, Szymon Zdyb, Filip Salacha, Patryk Kozubek, Kacper Petrus, Krystian Błaszczyk, Zofia Błaszczyk, Maria Salacha, Maja Kasprzyk, Zuzanna Masłowska.

Po ogłoszeniu wyników pamiątkowe nagrody i dyplomy wręczyli uczniom organizatorzy turnieju: p. Jarosław Skoczylas i p. Marcin Zieliński.

Gratulujemy wszystkim emocjonujących i pięknych pojedynków, które w większości kończyły się sytuacją matową. Dziękujemy za udział w zawodach i zapraszamy do udziału
w kolejnych turniejach.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Marcin Zieliński