Od dziś zdrowo się odżywiam!

24 maja tego roku uczniowie klas piątej i szóstej uczestniczyli w spotkaniu prowadzonym przez panią dietetyk Elżbietę Błaszczyk.

Dzieci dowiedziały się, że w dzisiejszych czasach zadaniem dietetyka jest m.in. prowadzenie edukacji na temat profilaktyki zdrowotnej oraz wspomaganie leczenia dietetycznego wielu chorób. Taki specjalista uczy, jak pomóc bezpiecznie schudnąć, pokazuje, jak zbilansować dietę osobom aktywnie uprawiającym sport. Uczniowie zobaczyli, jak wygląda sprzęt w gabinecie dietetycznym np. waga do pomiaru ciała, gleukometr, fałdomierz czy analizator do pomiaru składu ciała, centymetr. Przyjrzeli się piramidzie zdrowego żywienia dla młodzieży, w której podstawie pojawiło się hasło: „Nie zapomnij o ruchu”. Uczniowie usłyszeli o błędach żywieniowych: braku I śniadania, niespożywaniu podwieczorków, braku kolacji lub późne jej spożywanie, niewłaściwych przekąskach (batoniki, chipsy, słone i słodkie przekąski), mało urozmaiconym jadłospisie, popijaniu potraw napojami gazowanymi. Zrozumieli, że słodycze podawane dziecku działają na nie jak narkotyk, ponieważ niektóre posiadają substancje uzależniające. Pani przekonywała, że powinniśmy unikać solonych przekąsek oraz potraw typu fast- food.

Spotkanie z panią dietetyk, absolwentką naszej szkoły, zakończyły podziękowania i gromkie brawa.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Renata Monika Jas