foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

nowy adres

Rocznica Zbrodni Katyńskiej

W poniedziałek, 16.04.2018 roku w naszej szkole dla uczniów klas VII, II i III gimnazjum odbył się wykład dotyczący Zbrodni Katyńskiej.

Tę trudną tematykę bardzo dokładnie wyjaśniła pani Edyta Krężołek - pracownik Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach. Przed rozpoczęciem wykładu uroczyście zawisła flaga na maszcie oraz zostały zapalone znicze przez przedstawicieli SU oraz zuchów przed obeliskiem upamiętniającym zamordowanych policjantów.

Podczas wykładu zostały dokładnie omówione przyczyny oraz przebieg tej straszliwej zbrodni. Uczniowie dowiedzieli się, w jakich miejscowościach dokonywano rozstrzeliwań oraz ilu polskich oficerów zginęło.

Jeszcze raz dziękujemy Instytutowi Pamięci Narodowej za współpracę i umożliwienie naszym uczniom wysłuchania wykładu.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Dorota Szczypiór

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa w Oblęgorku Rights Reserved.