Szkoła Podstawowa w Oblęgorku - „Młodzież w Niemczech”- wystawa z Goethe-Institut

„Młodzież w Niemczech”- wystawa z Goethe-Institut

Uczniowie naszej szkoły mogli wzbogacić swoją wiedzę kulturoznawczą na temat Niemiec, oglądając od 6 do 18 kwietnia 2018 roku wystawę „Jugend in Duetschland” - „Młodzież w Niemczech” wypożyczoną z Instytutu Goethego z Warszawy.

Wystawa składa się z plakatów wykonanych przez uczniów ze szkoły Heinz-Berggruen-Gymnasium w Berlinie pod opieką agencji reklamowej mischen. Plakaty są wypowiedzią młodych Niemców na ważne tematy: przyjaźń, szkoła, środowisko, miłość, przyszłość, mobilność, hobby, chłopcy i dziewczęta oraz zaangażowanie. Wystawa jest wizualną formą zmotywowania uczniów do zainteresowania się krajami niemieckiego obszaru językowego (Niemcy, Austria, Szwajcaria) oraz zachęcania do rozwijania pasji językowych.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Aneta Zapała