foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

nowy adres

Deutsch alternativ w naszej szkole!

W związku z prowadzoną przez Instytut Filologii Obcych (Filologia Germańska) Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach akcją popularyzującą język niemiecki „Deutsch alternativ” pani dr Donata Wójcik – wykładowca na wydziale germanistyki UJK - przeprowadziła w naszej szkole wykład na temat „Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?”.

W spotkaniu tym 11 kwietnia 2018 r. wzięło udział 90 uczniów z klas VI, VII i II gimnazjum. Pani dr Donata Wójcik zachęcała uczniów do pogłębiania znajomości języka niemieckiego i rozwijania swoich pasji językowych na UJK. Uczniowie z uwagą słuchali słów pani Donaty mocno motywujących do zainteresowania się krajami niemieckiego obszaru językowego (Niemcy, Austria, Szwajcaria). Podczas wykładu prelegentka wielokrotnie zaznaczyła, popierając przykładami, że znajomość języka niemieckiego otwiera szerokie możliwości realizacji wielu życiowych planów. Dzięki nauce niemieckiego zdobywa się umiejętności przydatne w życiu zawodowym i prywatnym. Na zakończenie wykładu pani Donata Wójcik odtworzyła piosenki niemieckojęzyczne „Bigos -Rap”, „Deutschland - die Prinzen” i „Viva Warszawa, wywołując żywe zainteresowanie wśród młodzieży.

Dziękujemy serdecznie pani dr Donacie Wójcik - koordynatorce projektu za przyjęcie zaproszenia, a tym samym za wizytę w naszej Szkole.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Aneta Zapała

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa w Oblęgorku Rights Reserved.