Pierwszaki w Centrum Nauki Leonardo da Vinci

W dniu 22.03.2018 r. uczniowie klas Ia i Ib uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim.

Wzięli udział w warsztatach pt. „Ekomałolaty - warsztaty edukacyjne”, gdzie uczyły się prawidłowej higieny jamy ustnej, poznały rodzaje i budowę zębów. Dowiedziały się, które produkty negatywnie wpływają na ich zęby. Następnie zabawili się w chemików i przeprowadzili proste eksperymenty naukowe pod okiem eksperta w tej dziedzinie. Atrakcją było zrobienie własnoręcznie pasty do zębów. Po warsztatach uczniowie zwiedzili wystawę w Centrum Nauki popularyzującą naukę poprzez zabawę. Wszystkie stanowiska wystawy sprawiały dużo frajdy, a jednocześnie uświadomiły, jak bardzo złożony jest organizm ludzki.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Dorota Bielacha