„Wieczór z Żeromskim”

21 marca i 4 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przyłączyli się do akcji „Zimowe czytanie klasyków”, która powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Kobiet Jagienka przy współpracy Fundacji im. Stefana Żeromskiego i Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Oblęgorku oraz Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku.

Na ostatnim spotkaniu piątoklasiści zaprezentowali fragmenty utworów Stefana Żeromskiego, czytali „Wierną rzekę”, „Ludzi bezdomnych”, „Syzyfowe prace” i opowiadania.

Wieczorne czytanie połączyło dzieci i dorosłych, pozwoliło na zaprezentowanie własnych interpretacji tekstów, uczyło uważnego słuchania. Uczestnicy spotkań podkreślali, że byli zawsze zaciekawieni, jaki fragment utworu zostanie im zaprezentowany.

Osoba odpowiedzialna za treść: Renata Monika Jas