Wizyta w Teatrzyku Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach

28 marca bieżącego roku klasy III „a”, III „b” i II wybrały się na wycieczkę do teatrzyku, gdzie obejrzały spektakl pt. „Dwie wyspy”.

Sztuka powstała w oparciu o książkę „Dwoje ludzi” autorstwa Iwony Chmielewskiej. Jest opowieścią o różnych odcieniach uczuć i próbą odpowiedzi na pytanie: Jak w zgodną całość łączyć i parować Kogoś z Kimś, aby żyli ze sobą długo i szczęśliwie? Scenografia pełna gry świateł urzekła publiczność, jednakże sposób przekazu mógł przysparzać trudności ze zrozumieniem treści. Dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły grę aktorów i wczuwały się w ich nastroje. Niesamowitą atrakcją było wyjście do widzów jednej z postaci – „kluska”, którego chętni uczniowie mogli dotknąć i pozdrowić. Po skończonym spektaklu w dobrym humorze wróciliśmy do szkoły.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Agnieszka Majos