foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

nowy adres

Zimowe czytanie klasyków

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji, która powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Kobiet Jagienka przy współpracy Fundacji im. Stefana Żeromskiego
i Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Oblęgorku oraz Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku.

20180124 180609Gospodynią zimowego czytania była p. Anna Dziewanowska – prawnuczka H. Sienkiewicza. Cykliczne spotkania w ramach akcji mają na celu popularyzowanie czytelnictwa dzieł pisarzy naszego regionu, dlatego podczas kolejnego wieczoru w Pałacyku H. Sienkiewicza czytano fragmenty mniej popularnych utworów patrona naszej szkoły. Piątoklasiści i szóstoklasiści (Natalia Gaweł, Oliwier Kukulski, Filip Majka, Maciej Chłądzyński, Amelia Majos, Oliwia Dula, Maciej Błaszczyk, Filip Gaj, Filip Zapała) zaprezentowali m.in. „Dwie łąki” – krótki utwór, który w całości powstał w Oblęgorku. Pan Krzysztof Zawada – prezes zarządu Fundacji im. Stefana Żeromskiego -przeczytał wyjątkowo ciekawy fragment „Przedwiośnia” opisujący posiłek jednego
z bohaterów tego dzieła. Pani A. Dziewanowska przygotowała tekst H. Sienkiewicza
pt. „Dumna”, który rozbawił słuchających i udowodnił, że krótkie utwory noblisty są równie ciekawe jak te opasłe.

Utwory zaprezentowane w Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, w dodatku wieczorową porą, były wyjątkowym przeżyciem dla naszych uczniów. Taka akcja na pewno zachęci do sięgania po książki, pozwoli na odkrywanie mało znanych dzieł, których autorami są pisarze mocno związani z naszą strawczyńską ziemią.

Osoba odpowiedzialna za teść: mgr Monika Jas 

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa w Oblęgorku Rights Reserved.