Klimatyczny Dzień Babci i Dzień Dziadka

19 stycznia w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza odbyła się uroczysta gala z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Święto to jest szkolną tradycją na stałe wpisaną do repertuaru imprez szkolnych.

Przybyłych gości powitał przedstawiciel Małego Samorządu Uczniowskiego - Szymon Zdyb z klasy IIIb. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej uczniowie klas 0-III przypomnieli wszystkim, jak ważną rolę w ich życiu pełnią dziadkowie. Ukochanym babciom i dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Następnie złożono życzenia zdrowia oraz tego, aby wnuczęta dostarczały im powodów do dumy i radosnego uśmiechu.

Dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki związane tematycznie z tymże świętem. Oprócz montażu słowno-muzycznego szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem.

Po pokazach uczniów nadszedł czas na występ lokalnych artystów - państwa Gawłów z Oblęgora, którzy zaprezentowali kilka ludowych piosenek.

Po występach wszystkie babcie i dziadków zaproszono do sal lekcyjnych na słodki poczęstunek zakupiony dzięki funduszom Rady Rodziców. Była to chwila na wręczenie prezentów wykonanych własnoręcznie przez wnuczęta.

Za przygotowanie występów uczniów odpowiedzialne były wychowawczynie klas 0-III. Za nagłośnienie odpowiadał pan Zbigniew Wójcik. Dekorację sali gimnastycznej przygotowały Jolanta Wilk oraz Katarzyna Zagórska.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Katarzyna Zagórska