Szkolne jasełka w wykonaniu uczniów klasy 2b gimnazjum

„Nadchodzą święta i śnieg prószy, a w sercach miłość i radość gości. Szczęśliwa nowina, Panna porodziła Syna…”.

W takim podniosłym przedświątecznym nastroju 22 grudnia 2017 roku cała społeczność naszej szkoły zebrała się w sali gimnastycznej, by wspólnie przygotowywać się do świąt Bożego Narodzenia. Najpierw uczniowie wysłuchali występu świętokrzyskich filharmoników. Następnie przedstawienie bożonarodzeniowe pod hasłem „Jasełka inaczej” przygotowane przez p. Marzenę Walczak zaprezentowała klasa 2 b gimnazjum. Na kilka minut przenieśliśmy się do czasu narodzin Jezusa w Betlejem. Był zły Herod, trzej królowie, pastuszkowie, skromny żłobek, aniołowie, diabeł, śmierć…. Spektakl zakończyła Maria Błaszczyk, składając wszystkim zebranym życzenia w imieniu Samorządu Uczniowskiego.

Przedstawienie ubogaciły kolędy wykonane przez uczniów ze szkolnego zespołu wokalno-instrumentalnego prowadzonego przez p. Zbigniewa Wójcika. Dekorację przygotowała p. Katarzyna Malaga.

Po przedstawieniu ksiądz Artur Zakrzewski przypomniał zebranym o religijnym wymiarze świąt Bożego Narodzenia i o szczególnym usytuowaniu kościoła w Chełmcach, który, górując nad okolicą, przypomina wiernym o konieczności przeżywania świąt we wspólnocie parafialnej.

Życzenia zebranym w sali gimnastycznej uczniom, nauczycielom
i pracownikom szkoły złożyła pani dyrektor Henryka Cisowska. Potem zaprosiła wszystkich uczniów do wspólnego przeżywania wigilii szkolnej przegotowanej przez społeczność szkolną na dwóch korytarzach. Tradycyjnie łamaliśmy się opłatkiem, były świąteczne potrawy, śpiew kolęd i życzenia.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Zbigniew Wójcik