Jasełka klas najmłodszych

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich przygotowane przez uczniów klas 0–III jasełka, które zostały wystawione w środę 20 grudnia 2017 roku w godzinach popołudniowych w naszej szkole.

Uroczystość zaszczycili zaproszeni goście: radny Oblęgorka pan Krzysztof Religa, sołtys Oblęgora pan Henryk Zapała, ksiądz Artur Zakrzewski, rodzice i dziadkowie uczniów. Dzieci w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiły sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze, aniołowie i dzieci z klasy II ubrane w stroje krakowskie. Inscenizacja była przeplatana pięknymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu dzieci. Najmłodsi uczniowie klasy 0 a zatańczyli do pastorałki pt. „Bosy pastuszek”, ich koledzy z klasy 0 b pięknie zaprezentowali się w białych strojach, wykonując taniec do pastorałki pt. „Kołysanka dla Jezuska”. Uczniowie klasy I b wygrywali kolędę „Cicha noc” na cymbałkach. Uczniowie klasy III b wcielili się w role aniołów, trzech króli, diabełków, Józefa i Maryi. Wszyscy mali aktorzy z przejęciem wypowiadali swoje role i pięknie zaprezentowali się podczas jasełek, co zebrani widzowie nagrodzili gromkimi brawami. Pani Dyrektor w imieniu zaproszonych rodziców i gości, podziękowała małym wykonawcom za wspaniały występ, przy okazji złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Następnie głos zabrał ksiądz Artur Zakrzewski, który nawiązał do tradycji bożonarodzeniowej wystawiania jasełek i potrzebie kultywowania takich zwyczajów w szkole. Następnie złożył zebranym serdeczne życzenia świąteczne. Na zakończenie niespodziewanie pojawił się w drzwiach Mikołaj, który przyniósł dla dzieci paczki ze słodyczami i owocami ufundowane przez Radę Rodziców. Potem nastąpił moment pamiątkowych zdjęć przy choince. Następnie goście i uczniowie rozeszli się do swoich klas, gdzie rodzice przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Jolanta Smolarczyk