Wizyta klas 0 na poczcie

14 grudnia uczniowie klas 0 wraz z wychowawczyniami odbyli wycieczkę do Urzędu Poczty Polskiej w Strawczynie. Celem wizyty było zapoznanie z zadaniami pracowników poczty oraz wysłanie własnoręcznie wykonanej pocztówki bożonarodzeniowej do rodzinnego domu.

Pani na poczcie ciekawie opowiedziała o pracy w tym bardzo potrzebnym wszystkim miejscu, o drodze, jaką musi pokonać przesyłka zanim dotrze do adresata, o rodzajach usług oferowanych przez urząd oraz o sposobach transportu paczek i listów. Następnie wszyscy zakupili znaczek potrzebny do nadania pocztówki i tak zaopatrzoną kartkę dzieci wrzuciły do skrzynki pocztowej znajdującej się przed urzędem.

Teraz pozostało nam czekać na wizytę listonosza, który dostarczy wysłaną pocztówkę do naszych domów. Będzie to zapewne miłą niespodzianką dla najbliższych, którzy otrzymają świąteczną kartkę.

Osoba odpowiedzialna za tekst: mgr Katarzyna Foks