Bezpieczne pierwszaki

14 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne z uczniami klas pierwszych w ramach akcji edukacyjnej „Bezpieczne pierwszaki”, podczas którego dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe oraz słodycze ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kielcach.

Powitanie wygłosiła wicedyrektor szkoły pani Joanna Ciołak. W arkana programu profilaktycznego wprowadziła dzieci pani Magdalena Kędzierska - Naczelnik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska. W spotkaniu uczestniczyli również p. Monika Turlińska - podinspektor w/w wydziału w Starostwie Powiatowym, sierżant Iwona Łuczak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji oraz sierżant sztabowy Wojciech Pasternak z Komisariatu Policji w Strawczynie.

Sierżant Iwona Łuczak w miłej atmosferze poprowadziła zajęcia utrwalające zasady ruchu drogowego, w tym prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz przemieszczania się chodnikiem i poboczem. W części końcowej dzieci chętnie pozowały do zdjęć w towarzystwie gości.

Organizatorem akcji jest Zarząd Powiatu Kieleckiego wraz z Komendą Miejską Policji w Kielcach. Powiat Kielecki w tegorocznej edycji programu „Bezpieczne Świętokrzyskie” został wyróżniony I miejscem przez Kapitułę Nagrody „Koziołek”.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Dorota Bielacha