W krainie bombek

W dniu 7 grudnia 2017 roku uczniowie klasy II, III a i III b wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce do Fabryki Bombek ,,Decora" w Miechowie.

Celem wycieczki było poznanie procesu wytwarzania i ozdabiania bombek choinkowych. Po przybyciu na miejsce uczniami zajęli się pracownicy zakładu. Dzieci podzielone na dwie grupy uczestniczyły w warsztatach plastycznych i malowały własne bombki. W czasie zwiedzania fabryki z wielkim zainteresowaniem obserwowały wydmuchiwanie, posrebrzanie, ,,kąpiel", suszenie, malowanie i pakowanie bombek. Na koniec uczniowie zakupili w sklepie przy fabryce dowolnie wybrane ozdoby. Mieli okazję wykazać się samodzielnością w dokonywaniu własnego wyboru oraz umiejętnością liczenia pieniędzy. Dzięki tej wycieczce dzieci mogły zobaczyć ile pracy, wysiłku i cierpliwości wymaga wyprodukowanie bombki. Wracając do szkoły, każdy uczeń myślał już o nadchodzących świętach i choince, którą ozdobi własnoręcznie wykonaną bombką.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Jolanta Smolarczyk