Mikołajkowy Turniej Łamigłówek

7 grudnia 2017 r. odbył się w naszej szkole Mikołajkowy Turniej Łamigłówek. Turniej był podsumowaniem innowacyjnego projektu edukacyjnego „Zgaduj, dedukuj, licz, … baw się”.

Ta innowacyjność polegała na wykazywaniu się na płaszczyźnie logicznego myślenia poprzez udział w grach strategiczno-logicznych oraz różnych łamigłówkach i zagadkach matematycznych. Rozwiązywanie tego typu łamigłówek pobudza u uczniów ambicje i chęć zwycięstwa, przez co ćwiczy umiejętność planowania strategii. Uczy też matematycznej dociekliwości, precyzji, dostrzegania zasad i analogii oraz ostrożności przed zbyt pochopnym rozwiązywaniem problemu.

W związku z powyższym zorganizowano i przeprowadzono turniej, aby uczestnicy projektu mogli się sprawdzić i wykazać swoimi umiejętnościami,
a przy okazji dobrze się bawić. Do turnieju przystąpiły 4 drużyny składające się z 6 członków. Drużyny rywalizowały ze sobą, wykazując się m.in.: wyobraźnią przestrzenną w układaniu klocków GEO oraz tangramu, strategią i taktyką w grze DIGITO, dociekliwością w rozwiązywaniu SUDOKU czy spostrzegawczością w „świątecznej wykreślance”.

Wszyscy uczestnicy z zaangażowaniem starali się zdobyć jak najwięcej punktów dla swojej drużyny. Wspierali się i mocno trzymali kciuki za swoich kolegów i koleżanki. Niektóre konkurencje wzbudzały wiele emocji, a niektóre obserwowano z ogromnym skupieniem. Nad wszystkim czuwały Śnieżynki oraz organizatorki – p. Justyna Pater i p. Małgorzata Rogula. Rywalizacja była dość wyrównana, ale najlepszą okazała się drużyna piątoklasistów.

I miejsce i tytuł Mistrzów Łamigłówek wywalczyli: Maciej Błaszczyk, Michał Cedro, Karol Gaweł, Bartosz Krzemiński, Amelia Majos oraz Aleksander Mastalerz. Pani wicedyrektor Joanna Ciołak pogratulowała wszystkim uczestnikom i wręczyła słodkie mikołajkowe upominki.

Organizatorzy serdecznie gratulują wszystkim drużynom i dziękują za stworzenie miłej atmosfery podczas turnieju, a także uczennicom klasy II gimnazjum za pomoc w przeprowadzeniu turnieju.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Justyna Pater