Świąteczne anioły na warsztatach ceramicznych klasy 0a

Piękne świąteczne anioły o skrzydłach w ażurowy wzór wykonały dzieci z klasy 0a w piątek 1 grudnia podczas wyjazdu na warsztaty ceramiczne do Strawczynka.

Mimo wczesnej pory chętnych na wyjazd nie brakowało i każdy mógł się poczuć jak artysta podczas tworzenia swojej ozdoby. Glina to trudny w obróbce materiał, dlatego ważne było dokładne wykonywanie poleceń pani prowadzącej warsztaty. Turlanie, ugniatanie, przewracanie, wałkowanie, wycinanie to kolejne etapy prowadzące do powstania małego dzieła.

Wszyscy byli dumni ze swojego anioła, który jeszcze musi być wypalony w specjalnym piecu i pomalowany. Te niebiańskie postacie będą wspaniałym upominkiem bożonarodzeniowym dla najbliższych, tym bardziej że zostały wykonane własnoręcznie.

Osoba odpowiedzialna za tekst: mgr Katarzyna Foks

Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa w Oblęgorku Rights Reserved.