Zajęcia warsztatowe w ramach projektu „Zgaduj, dedukuj, licz, …, baw się”

30 listopada uczniowie, którzy aktywnie biorą udział w edukacyjnym projekcie matematycznym „Zgaduj, dedukuj, licz,…, baw się”, wzięli udział w wyjeździe tematycznym do Centrum Leonardo da Vinci w Chęcinach i Centrum Energetycznego w Kielcach.

Wizyta w Centrum Nauki Leonardo da Vinci składała się z części warsztatowej „Na samą myśl ślinka cieknie” oraz ze zwiedzania wystawy. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli  się, czym tak naprawdę jest ślina, skąd się bierze i jakie ma właściwości. Dzieci wykonały szereg doświadczeń wyjaśniających sposób trawienia pokarmów w jamie ustnej oraz poznały odpowiedź na pytanie, czy można połykać pokarmy i czuć ich smak bez śliny? Dodatkowo przekonały się, jak dobrymi są smakoszami oraz poznały działanie bardzo toksycznej wydzieliny – jadu węża. Po warsztatach wszyscy udali się na wystawę, gdzie każdy znalazł coś ciekawego dla siebie.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Energetycznym w Kielcach. Uczniowie odbyli ciekawe spotkanie z Ozobotami – maleńkimi, wesołymi kuleczkami, które rozpoznają kolory i potrafią wykonywać polecenia. Rysowali im linię na kartce papieru i stosowali proste kolorowe komendy, żeby robot zrealizował misję, którą mu zlecili. Najwięcej emocji i frajdy sprawiło uczniom programowanie dnia rodzinie Glutobotów i dopilnowanie, aby każdy wykonał prawidłowo wyznaczone zadanie. Po zajęciach warsztatowych wszyscy udali się na wystawę urządzeń Energetycznego Centrum Nauki.

Wyjazd i warsztaty zostały sfinansowane ze środków przeznaczonych na realizację projektu matematycznego prowadzonego z ramienia fundacji mBanku.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Justyna Pater

Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa w Oblęgorku Rights Reserved.