Pierwszaki w Energetycznym Centrum Nauki w Kielcach

28 listopada pierwszaki z wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce do Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach.

Brali udział w zajęciach chemicznych, przeprowadzali różne doświadczenia. Sprawdzali, co się stanie, gdy zmieszamy sodę oczyszczoną z octem? Czy balon zawsze pęka, gdy go przekłuwamy? Czy istnieje substancja, która może być cieczą i ciałem stałym jednocześnie? Mieli okazję zmienić się w prawdziwego naukowca, badali i eksperymentowali w laboratorium „Generator mocy”. Następnie napełnieni pozytywną energią uczniowie oglądali bajkę pt. „Gang wiewióra 2” w najstarszym w Kielcach kinie Moskwa. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wycieczki wybrali się do parku na krótki spacer. Pierwszoklasiści wyrazili ochotę ponownego odwiedzenia ECN w najbliższym czasie.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Agata Wieczorek

Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa w Oblęgorku Rights Reserved.