Projektowa wycieczka do Parku Miniatur w Krajnie

W dniu 21.06.17r. uczniowie klas 0-IV Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku uczestniczyli w wyjeździe do Parku Miniatur w Krajnie.

Wyjazd był o tyle wyjątkowy, że stanowił jednocześnie podsumowanie trwającego już trzeci rok projektu T.A.L.E.(Once upon an Erasmus Tale) oraz swoiste podziękowanie dla wszystkich uczniów za ich aktywny udział w licznych działaniach związanych z naszym udziałem w międzynarodowej współpracy programu Erasmus+. Wybór miejsca wyjazdu również nie był przypadkowy. Ważnym elementem projektu jest to, aby nasi uczniowie posiedli jak najszerszą wiedzę dotyczącą kultury, geografii i języków krajów uczestniczących w projekcie. Aby potrafili zauważyć podobieństwa i różnice pomiędzy poszczególnymi krajami, jednocześnie żyjąc i pracując wspólnie w nowoczesnej Europie. Wyjazd miał również na celu wzbudzenie w naszych uczniach chęć zwiedzania świata, nauki języków obcych oraz poszerzania własnych zainteresowań. Podczas wyjazdu uczniowie mogli zobaczyć najbardziej znane na świecie budowle, takie jak Koloseum w Rzymie, operę w Sydney, Górę Rushmore upamiętniającą prezydentów USA. Obejrzeli również zabytki, z którymi spotkali się już w trakcie trwania projektu, podczas prezentacji na lekcjach i różnych działań projektowych, takie jak Big Ben w Londynie czy wieża Eiffla w Paryżu. Każdy zabytek został szczegółowo omówiony przez przewodnika.

Pogoda i humory bardzo nam dopisały. Uczniowie zrobili niezliczoną liczbę zdjęć, na których często pojawiał się Julian, maskotka projektu T.A.L.E.

Podczas jazdy autokarem nauczyciele przeczytali uczniom specjalnie przygotowane podsumowanie projektu, które zawierało wszystkie przeprowadzone działania projektowe na przestrzeni ostatnich 3 lat.

Wyjazd do Parku Miniatur w Krajnie będzie miał swój ciąg dalszy. Już w nowym roku szkolnym zostaną przeprowadzone warsztaty plastyczne, które będą zawierać elementy wszystkich technik poznanych przez uczniów w trakcie trwania projektu. Ich główną tematyką stanie się wyjazd do Krajna. Będzie to doskonała kontynuacja działań projektowych. Co więcej, na ostatnim spotkaniu transnarodowym w Anglii wszyscy partnerzy podjęli decyzję o kontynuacji współpracy po zakończeniu projektu na platformie e-twinning. Będzie to ważny element rozpowszechniania programu Erasmus+.

W wjeździe do Krajna mógł bezpłatnie wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej.

Łącznie w wycieczce uczestniczyło 167 uczniów oraz 11 opiekunów. Przejazd oraz bilety wstępu zostały opłacone z pieniędzy z zarządzania projektu T.A.L.E. programu Erasmus+. Uczniowie nie ponosili kosztów wyjazdu.

Błażej Bujała, koordynator projektu T.A.L.E.

Copyright © 2017 Zespół Placówek Oświatowych w Oblęgorku Rights Reserved.