Klasy III SP w Krakowie

19 czerwca, bardzo wcześnie rano, bo o 5.30, klasy III SP wyruszyły na całodzienną wycieczkę do Wieliczki i Krakowa. Nawet o tak wczesnej porze, humory dopisywały wszystkim uczestnikom wycieczki.

W Kopalni Soli w Wieliczce odkrywaliśmy Krainę Solilandii, do której prowadził nas Soliludek. Podróż solnymi korytarzami wiązała się z różnymi zadaniami do wykonania, a potrzebni byli przy tym: mapowy, pisarz, latarnik i klucznik. Po dotarciu do Skarbnika Sololandii na odkrywców czekały upominki, a królowa Kinga otrzymała pierścień odszukany w soli przez górników. Pożegnaliśmy piękną Wieliczkę i udaliśmy się do starego królewskiego grodu - Krakowa.

W dawnej stolicy Polski usłyszeliśmy historie i legendy związane z miastem, podziwialiśmy zabytki Krakowa, m.in.: Wawel, kościół Mariacki, Collegium Maius, przeszliśmy przez Smoczą Jamę. Byliśmy też pod najsłynniejszym oknem w kraju - papieskim przy Franciszkańskiej. Po zakupie pamiątek w Sukiennicach z żalem opuściliśmy Kraków i późnym wieczorem dotarliśmy do Oblęgorka.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że to była najfajniejsza wycieczka w tym roku szkolnym.

Osoba odpowiedzialna za tekst: mgr Katarzyna Foks

Copyright © 2017 Zespół Placówek Oświatowych w Oblęgorku Rights Reserved.