Zajęcia sportowe w ramach spotkań „Razem weselej”

12 czerwca na boisku szkolnym odbyły się zajęcia sportowe uczniów i rodziców z klasy 0a w ramach spotkań „Razem weselej”. Główny cel to wspólna zabawa z najbliższymi oraz promowanie zdrowego trybu życia.

Na początku wszyscy uczestnicy powitali się różnymi częściami ciała oraz nauczyli się piosenki „ I love you”, a następnie przystąpili do sportowych konkurencji. W parach odbył się „bieg na trzech nogach”, wyścig taczek, a także bieg z dzieckiem „na barana”. W tych zadaniach rodzice, jak również dzieci wykazali się wielką szybkością i dużym sprytem. Później był czas na zabawy z piłką, podawanie jej różnymi sposobami, a także wyścig piłek. Podczas spotkania rodzice i dzieci utworzyli stonogę, która „jak idzie to się trzęsie podłoga”, najmłodsi na czworakach pokonywali długość stonogi. Najwięcej radości uczestnikom sprawiły zabawy z chustą animacyjną, która kolejno zamieniała się w słońce, wiatr, parasol, windę, a także morze, w którym pływały rybki – dzieci, a rybacy – rodzice próbowali je wyłowić. Spotkanie zakończyło się wspólnym zaśpiewaniem piosenki pt. „Wesoła rodzinka”.

Dorośli i dzieci dumni z siebie, że dali radę wykonać wszystkie zadania oraz w dobrych humorach po wspaniałej zabawie, wrócili do swoich domów.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Agata Wieczorek

Copyright © 2017 Zespół Placówek Oświatowych w Oblęgorku Rights Reserved.