foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

nowy adres

Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w indywidualnych i drużynowych biegach przełajowych szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych

Rytwiany 22.04.2016r.

W piątek 22.04.2016r. liczna grupa najlepszych biegaczek i biegaczy z SP oraz Gimnazjum wyruszyła z samego rana na podbój tras przełajowych w Rytwianach. Panowały nastroje optymizmu i pełnej motywacji oraz mobilizacji.

Punktualnie o godzinie 11.00 na trasy wybiegła pierwsza grupa - dziewczyny z klas V i VI SP na dystansie 800m. Po pięknym finiszu trzecie miejsce zdobyła Idalia Mastalerz. Pozostałe dziewczyny: Gabriela Błaszczyk, Maria Błaszczyk, Anna Siedlarz i Julia Macikowska walczyły o jak najlepsze pozycje. Opłaciła się walka do ostatnich sił, ponieważ nasza grupa została VI drużyną w województwie! Jest to ogromny sukces! Gratulujemy!

20160422 130117Po zakończonym biegu, na linii startu pojawili się chłopcy z klas V i VI SP, którzy mieli do pokonania dystans 1000 metrów. Po pięknym biegu, wygrał reprezentant naszej szkoły - Kacper Gabriel Śliwa! Wielkie gratulacje! Jak w przypadku dziewczyn, i chłopaki dali z siebie wszystko: Sebastian Bogulak, Krzysztof Kozubowski, Krzysztof Krzemiński, Wiktor Drogosz i Emil Zapała. Drużyna chłopców zajęła 8, bardzo wysokie miejsce.

Następne do startu szykowały się dziewczyny z gimnazjum w składzie: Zofia Szczypiór, Kinga Siedlarz, Anna Cisowska, Natalia Główczyńska i Klaudia Siadul. Dziewczyny miały do przebiegnięcia 1000m. Po pięknej walce do ostatniego tchu, zajęły znakomite 6 miejsce! Na tym dystansie rywalizowała również Karolina Wójcik, ale w kategorii indywidualnej.

Z wielką niecierpliwością czekaliśmy na bieg naszej reprezentacji chłopców gimnazjum na dystansie 1500 metrów. Już na początkowych metrach wykształciła się grupa prowadząca, a w niej znalazł się również Hubert Przeździk, który ostatecznie zajął 3 miejsce! Gimnazjum reprezentowali również: Mateusz Picheta, Oskar Detka, Dawid Śliwa, Mariusz Siadul i Artur Mastalerz. Drużyna chłopaków zajęła dobre 11 miejsce.20160422 131353

Na sam koniec zawodów startowali najmłodsi na dystansie 500 metrów. Naszą Szkołę reprezentowali: Julia Brelska (zajęła 17 miejsce), Maciej Chłądzyński (zajął 35 miejsce) i Filip Zdeb (zajął 20 miejsce).

Warto dodać, że prawie w każdej konkurencji startowało ponad 100 osób.

Gratulujemy wszystkim wspaniałych sukcesów zarówno indywidualnych, jak i drużynowych i czekamy z niecierpliwością na kolejne biegi i życiówki.

Podczas zawodów opiekę sprawowały panie: Justyna Kusińska i Dorota Szczypiór.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Dorota Szczypiór

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa w Oblęgorku Rights Reserved.