foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Warto odwiedzić

kuratorium kielce


gmina strawczyn herb


logo ministerstwo

nowy adres

Bądźmy poszukiwaczami Autorytetu

Szkoła Podstawowa w Oblęgorku wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-profilaktycznej „Bądźmy poszukiwaczami Autorytetu”. Jej celem było odbudowanie i wzmocnienie autorytetu, szczególnie rodziców i nauczycieli.

W ramach tej akcji w klasach IV-VIII zostały przeprowadzone zajęcia warsztatowe mające na celu przybliżenie cech autorytetu oraz jego roli w życiu każdego człowieka. Ważnym aspektem tych zajęć było wskazanie różnic miedzy autorytetem a idolem. We współczesnym świecie pojęcia te są bowiem często mylone i utożsamiane ze sobą. Uczniowie zgłębiali wiedzę za pomocą filmików, kart i innych materiałów edukacyjnych. W ramach tej akcji odbyło się również spotkanie z rodzicami oraz nauczycielami, mające zachęcić uczestników do refleksji nad istotą autorytetu.

Efektem naszych działań będzie raport ewaluacyjny, który pozwoli wyznaczyć dalsze działania w pracy nad uświadamianiem uczniom istoty posiadania autorytetów, nie tylko aby czuć się bezpiecznie, ale także stawać się wzorem dla innych.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Edyta Durlik

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa w Oblęgorku Rights Reserved.