foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

nowy adres

Lekcja samorządności w Urzędzie Marszałkowskim

W dniu 26 października 2017 roku uczniowie Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku wraz z opiekunami p. Agnieszką Komisarczyk i p. Jarosławem Skoczylasem uczestniczyli w specjalnej „Lekcji o samorządzie” zorganizowanej przez Biuro Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Spotkanie poprowadził p. Marek Jarco, który wyjaśnił młodzieży sposób funkcjonowania Urzędu i zadania, jakie realizuje.

Rangę spotkania podniosła obecność Sekretarza Województwa, p. Bernarda Antosa, przedstawiającego obszary, za które odpowiedzialny jest Samorząd Województwa. Ponadto opowiadał o swojej pracy i działalności Urzędu Marszałkowskiego.

Na zakończenie spotkania młodzież miała okazję uczestniczyć w zainscenizowanych obradach rady Sejmiku Województwa i głosowaniu nad hipotetycznym projektem uchwały. Nie zabrakło też konkursów z nagrodami.

Organizatorom bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie delegatów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że ta lekcja przyczyni się do zwiększenia świadomości młodzieży na temat zadań realizowanych przez samorządy.

Źródło: http://www.sejmik.kielce.pl/item/57116-mlodziez-z-oblegorka-poznawala-samorzad

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Agnieszka Komisarczyk

E-learning

e logo

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa w Oblęgorku Rights Reserved.