foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Warto odwiedzić

kuratorium kielce


gmina strawczyn herb


logo ministerstwo

nowy adres

Spotkanie Młodzieżowej Rady Gminy w Strawczynie

28.01.2019 r. odbyło się spotkanie opiekunów i członków Młodzieżowej Rady Gminy w Strawczynie. Miało ono charakter zapoznawczy i organizacyjny.

Na początku głos zabrał Pan Wójt Tadeusz Tkaczyk. Zachęcał on młodzież do poznawania działań podejmowanych przez Gminę Strawczyn, namawiał do aktywnego udziału w realizowaniu przyszłych zadań. Następnie przedstawił się wszystkim opiekun Młodzieżowej Rady Gminy w Strawczynie – p. Damian Gad. Wspólnie z opiekunami ustalono termin kolejnego zebrania.

W dalszej części młodzież podzieliła się na cztery grupy, w których redagowała pomysły na rozwój gminy. Później przedstawiciele zespołów prezentowali efekty swojej pracy. Uczniowie wykazali się kreatywnością i podali wiele dobrych pomysłów. Młodzież wskazała także problemy, które jej zdaniem powinny zostać rozwiązane. Kolejnym zadaniem było zaproponowanie, w jaki sposób można przedstawić pracę Młodzieżowej Rady Gminy. Uczniowie postanowili założyć fanpage na facebooku. Wskazali również inne ciekawe rozwiązania, np. zamieszczanie informacji na gazetkach szkolnych.

Na końcu młodzież zrobiła sobie wspólnie z p. Damianem pamiątkowe zdjęcie. Mamy nadzieję, że współpraca zaowocuje wieloma ciekawymi działaniami.

Idalia Mastalerz – przewodnicząca SU,

mgr Justyna Kowalczyk-Knap – opiekun SU

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa w Oblęgorku Rights Reserved.