foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

nowy adres

Apel Małego Samorządu Uczniowskiego

W środę, 14 marca 2018 r. odbył się apel Małego Samorządu Uczniowskiego, który poprowadzili: Julia Szydłowska – przewodnicząca, a także członkowie: Katarzyna Piestrzyniewicz, Lena Majka i Szymon Zdyb.

Czytaj więcej: Apel Małego Samorządu...

Walentynkowa poczta 2018

1O lutego bieżącego roku obchodziliśmy w naszej szkole walentynki, wcześniej niż wskazuje na to kartka w kalendarzu, ponieważ w tym roku święto zakochanych przypadło w ferie.

Czytaj więcej: Walentynkowa poczta 2018

Szczęśliwy numerek

         Szczęśliwy numerek to akcja organizowana od początku roku szkolnego 2017/2018 przez Samorząd Uczniowski w klasach 4-7 SP i Gimnazjum. Polega to na tym, że codziennie losowany jest jeden numerek, a ten uczeń, który będzie go miał w dzienniku, ma swój szczęśliwy dzień! To znaczy, że uczeń może być nieprzygotowany do lekcji, nie musi pisać niezapowiedzianej kartkówki, a i tak nie dostanie jedynki. Po wyczerpaniu wszystkich numerków pula jest odnawiana. Akcja Szczęśliwy Numerek jest bardzo lubiana przez uczniów. Można się o tym przekonać, widząc, jak codziennie każdy z niecierpliwością sprawdza, komu się poszczęściło.

                  Bernard Skoczylas

Dzień Bez Jedynki

   „Dzień bez jedynki’’ polega na tym, że uczniowie, nawet jeśli zasługują, nie dostaną jedynki. Chcę zatrzymać ten dzień w naszej szkole, ponieważ moim zdaniem to potrzebne. Nie zawsze mamy tyle czasu, żeby zrobić pracę domową, nauczyć się na sprawdzian i kartkówki, i jeszcze odpocząć. Jak mówiłam, uwielbiam rysować, ale nie mam na to zbytnio czasu, a dzięki takiemu dniowi możemy więcej chwil poświęcić swojemu hobby.

Julia Ślewa

Dzień Praw Dziecka

W naszej szkole dnia 20.11.2017 r. obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka. Z okazji tego święta uczniowie wraz z wychowawcami wykonywali plakaty, które zostały powieszone na drzwiach każdej z klas. Plakaty były nadzwyczajne, ponieważ każdy miał inny pomysł twórczy. Zawierały również hasła związane z akcją, a one pozwalały nam przypomnieć swoje prawa.

                                                    Maria Błaszczyk kl. VII b

                                                    Agata Gaweł kl. VII b

Dzień Kolorów - Jesień

Jedną z akcji Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym było zorganizowanie Dnia Kolorów. Chodziło o to, aby uczniowie naszej szkoły założyli ubrania w kolorze, który otrzyma największą liczbę głosów. W tym głosowaniu zwyciężył kolor czerwony. Uczniowie chętnie zaangażowali się w tę akcję i idąc korytarzem w Dzień Kolorów nie trzeba było zastanawiać się nad wynikiem głosowania. W akcję włączyli się też nasi nauczyciele.

                                    

Ania Szydłowska kl. IVa

Grzegorz Palacz kl. IVb

ZABAWA ANDRZEJKOWA 2017

Tegoroczne andrzejki uczniowie Szkoły Podstawowej w Oblęgorku spędzili, bawiąc się na dyskotece. Udział w zabawie brali udział uczniowie klas IV-VII SP i II- IIIG. Nikt nie mógł narzekać na nudę dzięki świetnej muzyce i zabawom wymyślonym przez gimnazjalistów.

Maciej Zapała

Lekcja samorządności w Urzędzie Marszałkowskim

W dniu 26 października 2017 roku uczniowie Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku wraz z opiekunami p. Agnieszką Komisarczyk i p. Jarosławem Skoczylasem uczestniczyli w specjalnej „Lekcji o samorządzie” zorganizowanej przez Biuro Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Spotkanie poprowadził p. Marek Jarco, który wyjaśnił młodzieży sposób funkcjonowania Urzędu i zadania, jakie realizuje.

Czytaj więcej: Lekcja samorządności w...

E-learning

e logo

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa w Oblęgorku Rights Reserved.