STRONA GŁÓWNA

 

WYDARZENIA

 

 
 

Szkolne konkursy matematyczne i fizyczne

Szkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

Dzień Dziecka w klasie 0A

Dzień Matki

XIX Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza

Wycieczka klas IV - VI

W świecie poezji Juliana Tuwima

Konstytucja 3 maja

Szkolny zespół wokalno – instrumentalny

Ciekawe miejsca w naszej okolicy

Spotkanie z poezją ks. Jana Twardowskiego

Szkolna grupa AMNESTY INTERNATIONAL

Obchody 73. rocznicy Zbrodni Katyńskiej w ZPO w Oblęgorku

Misterium wielkopostne

Nauka rekolekcyjna

XXI Tydzień Kultury Języka

Konkurs plastyczny "Katyń - pamiętajmy"

Powitanie WIOSNY

XVIII Targi Edukacyjne

Walentynkowy wieczór

Dzień Babci i Dziadka

FIFA 13

Zabawa choinkowa

Świąteczny czas w naszej szkole

Jasełka w klasach 0

Jasełka w klasie I

„Nakrętka dla Stasia”

Szkolne mikołajki

Zabawa Andrzejkowa

Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej

Apel poświęcony recyklingowi

Szkolny konkurs plastyczno–literacki „Mój przyjaciel – Miś”

Zdrowo i bezpiecznie do szkoły

Wycieczka do Krzemionek Opatowskich

96 rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza

Pasowanie na czytelnika

Spotkanie z policjantem

Ślubowanie klasy 1 SP

Piłkarze Korony Kielce w naszej szkole

Spotkanie z leśniczym

Szkolne Koło LOP

Dzień Edukacji Narodowej

„Jesień w lesie”

Jesienny Festyn

Święto Drzewa

Dzień Chłopaka

Sprzątanie Świata 2012

Wybory SU

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/ 2013

 
 
     

 

stat4u

FIFA 13


W dniu 23 lutego 2013r. odbył się w naszej szkole niecodzienny turniej. Uczniowie naszej placówki mieli okazję zmierzyć się ze sobą w konsolową wersję najpopularniejszej na świecie gry piłkarskiej - FIFA 13. Turniej został profesjonalnie przygotowany przez p. Jarosława Skoczylasa oraz p. Błażeja Bujałę. Specjalne podziękowania należą się również Tomaszowi Chabrosowi za użyczenie sprzętu, jak również sprawowanie nadzoru nad poprawnym przebiegiem zawodów.

Zapisy na turniej rozpoczęły się już z dwutygodniowym wyprzedzeniem i cieszyły się ogromną popularnością wśród chłopców, jak i dziewcząt. Dzięki ogromnemu zainteresowaniu udało się rozegrać zawody w formule mistrzostw świata, czyli na początek rozgrywki grupowe, następnie mecze drugiej rundy, ćwierćfinały, półfinały oraz mecz finałowy i o trzecie miejsce. W przeddzień zawodów odbyło się oficjalne losowanie grup, w którym pomagały uczennice klasy drugiej szkoły podstawowej: Marysia Błaszczyk oraz Gabrysia Piwko. W sam dzień zawodów organizatorzy turnieju zjawili się w szkole z samego rana, żeby przekształcić szkolną świetlicę w arenę mistrzostw i tak powstały trzy stanowiska do gry. Uczniowie mogli na bieżąco śledzić wyniki zawodów, dzięki specjalnie przygotowanym tabelkom oraz tzw. ‘drzewku turniejowemu’. Uczniowie mogli również zapoznać się z regulaminem zawodów, jak również z podstawowymi informacjami dotyczącymi obsługi gry.

Przed godziną 11 turniej został rozpoczęty. Rozgrywki grupowe przebiegły w bardzo miłej atmosferze. Licznie zebrani w sali uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się kolejnym spotkaniom. Prawdziwa zabawa i coraz większe emocje rozpoczęły się wraz ze startem rozgrywek pucharowych. Mecze w tej fazie stały na bardzo wyrównanym poziomie, niejednokrotnie to dogrywka, a nawet dramatyczne rzuty karne decydowały o wygranej i porażce. W pamięci na pewno utkwiło spotkanie ćwierćfinałowe pomiędzy uczniem klasy IV szkoły podstawowej Jakubem Podgórskim a późniejszym finalistą Sebastianem Błaszczykiem z klasy II A gimnazjum. Po bardzo wyrównanym meczu rozstrzygnięcie zapadło po serii rzutów karnych. Organizatorzy turnieju od początku obstawiali dwóch kandydatów do zwycięstwa. Pech chciał, że spotkali się oni w półfinale i tylko jeden z nich mógł awansować do finału. Karol Buchcic z klasy I A, po stojącym na bardzo wysokim poziomie meczu, wygrał z Rafałem Kurczyńskim z klasy II A i awansował do finału. W meczu o trzecie miejsce Rafał pokonał najmłodszego w gronie finalistów Jakuba Grątkiewicza z klasy VI A. W finale zmierzyli się Karol Buchcic oraz Sebastian Błaszczyk. Mimo długiego prowadzenia ucznia klasy II, stalowe nerwy i niesamowite opanowanie Karola dały mu zwycięstwo. Po emocjonującej dogrywce mecz zakończył się wynikiem 4:1.

Pierwszy Szkolny Turniej w grę FIFA 13 okazał się świetną rozrywką dla naszych uczniów, którzy niecierpliwie dopytywali, kiedy zostanie rozegrany kolejny. Dziękujemy wszystkim za udział. Organizatorzy chcieliby również podziękować Pani Dyrektor za użyczenie szkolnego sprzętu.

Osoby odpowiedzialne za treść: mgr Błażej Bujała, mgr Jarosław Skoczylas
 

Więcej zdjęć w GALERII