STRONA GŁÓWNA

 

WYDARZENIA

 

 
 

Szkolne konkursy matematyczne i fizyczne

Szkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

Dzień Dziecka w klasie 0A

Dzień Matki

XIX Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza

Wycieczka klas IV - VI

W świecie poezji Juliana Tuwima

Konstytucja 3 maja

Szkolny zespół wokalno – instrumentalny

Ciekawe miejsca w naszej okolicy

Spotkanie z poezją ks. Jana Twardowskiego

Szkolna grupa AMNESTY INTERNATIONAL

Obchody 73. rocznicy Zbrodni Katyńskiej w ZPO w Oblęgorku

Misterium wielkopostne

Nauka rekolekcyjna

XXI Tydzień Kultury Języka

Konkurs plastyczny "Katyń - pamiętajmy"

Powitanie WIOSNY

XVIII Targi Edukacyjne

Walentynkowy wieczór

Dzień Babci i Dziadka

FIFA 13

Zabawa choinkowa

Świąteczny czas w naszej szkole

Jasełka w klasach 0

Jasełka w klasie I

„Nakrętka dla Stasia”

Szkolne mikołajki

Zabawa Andrzejkowa

Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej

Apel poświęcony recyklingowi

Szkolny konkurs plastyczno–literacki „Mój przyjaciel – Miś”

Zdrowo i bezpiecznie do szkoły

Wycieczka do Krzemionek Opatowskich

96 rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza

Pasowanie na czytelnika

Spotkanie z policjantem

Ślubowanie klasy 1 SP

Piłkarze Korony Kielce w naszej szkole

Spotkanie z leśniczym

Szkolne Koło LOP

Dzień Edukacji Narodowej

„Jesień w lesie”

Jesienny Festyn

Święto Drzewa

Dzień Chłopaka

Sprzątanie Świata 2012

Wybory SU

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/ 2013

 
 
     

 

stat4u

Piłkarze Korony Kielce w naszej szkole


Dzień szóstego listopada na długo pozostanie w pamięci uczniów oraz pracowników Zespołu Placówek Oświatowych w Oblęgorku. Tego dnia z wizytą do naszej szkoły przybyli piłkarze ekstraklasowego klubu Korony Kielce. Odwiedziny zawodników były formą podziękowania za niezwykle udaną zeszłoroczną akcję zbierania nakrętek dla Mai z Nowego Sącza. Przygotowania do wizyty były nie lada wyzwaniem, gdyż z powodu przerwy związanej z obchodami Wszystkich Świętych zajęcia w szkole się nie odbywały. Pomimo praktycznie jednego dnia roboczego, wszystko udało się zapiąć na ostatni guzik i tak z samego rana we wtorek, punktualnie o godzinie 10.00 mogliśmy powitać w naszej szkole dwukrotnego mistrza Polski Aleksandara Vukovica, pomocnika Korony Kielce Grzegorza Lecha, jak również rzecznika prasowego Korony p. Pawła Jańczyka wraz z pracownikami Korona TV. Relację z tego wydarzenia zredagowała uczennica klasy II A, Zuzanna Gaweł.

6 listopada dla uczniów, jak i nauczycieli ZPO w Oblęgorku okazał się dniem pełnym wrażeń. Miało to związek z wizytą piłkarzy Korony Kielce w naszej placówce. Tego dnia odwiedziło nas dwóch zawodników grających na pozycjach pomocników: Grzegorz Lech oraz Aleksander Vuković.

Przygotowania do tak niezwykłego wydarzenia rozpoczęły się w poniedziałek, a ich pierwszym etapem było udekorowanie sali gimnastycznej.

We wtorek od rana w całej szkole panowała napięta atmosfera, a główny organizator wizyty piłkarzy – pan Błażej Bujała – ze zdenerwowaniem, co chwila, pokonywał trasę między pokojem nauczycielskim a salą gimnastyczną. W godzinach 8.00-9.30 dokonywano ostatnich poprawek dekoracji i odbywały się niezbędne próby.

Punktualnie o 10.00 Koroniarze zawitali w murach naszej szkoły. Spotkanie z nimi rozpoczął opiekun SU Gimnazjum, p. B. Bujała, po czym został odśpiewany oficjalny hymn Korony Kielce – piosenka Marka Grechuty pt. „Dni, których jeszcze nie znamy”. Wykonanie Magdaleny Rówińskiej i Kamila Zapały poruszyło wszystkich zebranych.

Następnie odbył się turniej mini „Turbokozaka”, w którym udział wzięło trzech najbardziej uzdolnionych piłkarzy ZPO w Oblęgorku, a byli to: Rafał Kurczyński (kl. IIa), Piotr Śliwa (kl. IIb) oraz Krzysztof Buchcic (kl. IIIb). Uczestnicy mieli za zadanie: z zasłoniętymi oczami kopnąć piłkę do bramki, wykonać rzut z autu oraz tzw. żonglerkę. Ponadto musieli wykazać się wiedzą o Koronie Kielce. Ostatecznym zwycięzcą tego turnieju została Rafał Kurczyński.

W dalszej części spotkania uczniowie mogli zadawać piłkarzom pytania. Wypytywali Koroniarzy m.in. o to, jaka była ich ulubiona lektura szkolna, od ilu lat grają w piłkę nożną i co lubią jeść. Po zakończeniu „konferencji prasowej” nadszedł upragniony czas dla młodych kibiców Korony Kielce, wreszcie można było podejść do piłkarzy i wziąć od nich autograf. Poszczególne klasy robiły sobie także zdjęcia z Koroniarzami.
Na zakończenie uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły podziękowali piłkarzom za odwiedziny, a uczennice kl. III gimnazjum przekazały im skromne podarunki od naszej szkoły.

Warto wspomnieć, że w tym dniu większość uczniów była ubrana na żółto-czerwono. Wiele osób przyniosło ze sobą także szaliki i czapki związane z Koroną Kielce.

Perfekcyjne przygotowanie spotkania zawdzięczamy opiekunom Samorządu Uczniowskiego, nauczycielom plastyki i wychowania fizycznego, jak i uczniom ZPO w Oblęgorku. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci naszej szkolnej społeczności.

Autor: Zuzanna Gaweł kl. IIa
 

Samorząd Uczniowski Gimnazjum na czele z jego opiekunem chciałby serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tak udanej wizyty i którzy stworzyli tak wspaniałą atmosferę podczas wizyty piłkarzy. Szczególne podziękowania należą się p. Małgorzacie Masłowskiej oraz p. Alicji Gozdek za doskonałe przygotowanie sali gimnastycznej, p. Marzenie Walczak i p. Alicji Gos za pomysły oraz bardzo płynne i szybkie załatwienie spraw formalnych oraz p. Zbigniewowi Wójcikowi za przygotowanie oprawy muzycznej. Wyrazy podziękowania należą się także p. Marcinowi Zielińskiemu, prezesowi UKS „Kmicic” oraz współorganizatorowi spotkania p. Jarosławowi Skoczylasowi. SU dziękuje również Dyrekcji za nieocenioną pomoc w przygotowaniach. Podczas tego wydarzenia wszyscy uczniowie naszej szkoły pokazali, że w jedności siła i nawet mimo braku czasu przy ogromnej mobilizacji można stworzyć wspaniałe szkolne wydarzenie. Samorząd Uczniowski chciałby wyróżnić Magdalenę Rówińską i Kamila Zapałę z klasy II A za ich przygotowanie i wykonanie utworu Marka Grechuty „Dni, których nie znamy” oraz Izabelę Bożęcką z klasy III A za przygotowanie upominku dla graczy Korony. Podziękowania należą się również klasie III B za spontaniczne przygotowanie okolicznościowego tortu.

.

Osoba odpowiedzialna za tekst: mgr Błażej Bujała

Więcej zdjęć w GALERII