STRONA GŁÓWNA                                         

 

WYDARZENIA

 

 
 

Obchody Roku Korczaka

Zakończenie roku szkolnego

Festyn rodzinny

Wakacyjne warsztaty chemiczne 2012

Dzień Matki

Sandomierskie laury dla naszej gimnazjalistki

Wspomnienia z Bieszczad

Maluchy na wycieczce

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza

Gimnazjum w Oblęgorku na 4 miejscu w województwie!

Konstytucja 3 maja

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie

„Katyń – Golgota Wschodu”

Misterium Wielkiego Tygodnia

Bezkonkurencyjna Natalia

Konkursy recytatorskie

Eliminacje Powiatowe BRD

35. Ogólnopolski Turniej BRD

Wiosna już zawitała w murach ZPO w Oblęgorku

Targi Edukacyjne

III Gminny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

Wizyta Księdza Biskupa

Mistrzowie ortografii

Rekolekcje w szkole

Tydzień Kultury Języka

Konkurs plastyczny „Portret Janusza Korczaka”

Janusz Korczak na szkolnej wystawie...

Obchody Dnia Kobiet w Gimnazjum

Wesołe walentynki

Zabawa karnawałowa dla przedszkolaków i uczniów klas I-III

Choinka klas IV - VI i I - III gimnazjum

Poczta walentynkowa

COMENIUS

Rewia Zawodów

Dzień Babci i Dziadka

Akcja Zbierania Nakrętek od Butelek PET

Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Koncert kolęd

Spotkanie opłatkowe

MIKOŁAJKI

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników

Zabawa Andrzejkowa

Konkurs Piosenki Anglojęzycznej dla klas I - III

Nagrody zostały rozdane!

Aktorskie sukcesy naszych gimnazjalistów

„Baśnie cygańskie”

„Sesja popularnonaukowa w Oblęgorku...”

Pokochać teatr

„Święta miłości kochanej ojczyzny” Obchody Święta Niepodległości

Z wizytą w muzeum

Udział Samorządu Uczniowskiego w policyjnej akcji „Znicz 2011”

Ślubowanie pierwszych klas gimnazjum

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Ślubowanie uczniów klas I szkoły podstawowej

Akcja „Pierwszaki”

Dzień Chłopaka

Oblęgorskie Spotkania Sienkiewiczowskie

Wybory SU

Sprzątanie Świata 2011

Inauguracja roku szkolnego

Wybory opiekuna SU

O wyborach SU inaczej

 
 
     
 

Wiosna już zawitała w murach ZPO w Oblęgorku


21 marca, czyli Pierwszy Dzień Wiosny zwany też jest Dniem Wagarowicza. Jednak gdyby ktoś przespacerował się w środowe przedpołudnie szkolnymi korytarzami ZPO w Oblęgorku, a w godzinach południowych spojrzał na szkolne boisko, na pewno byłby mile zaskoczony, bowiem o takiej frekwencji może marzyć chyba każdy wychowawca, podsumowując rubryki w dzienniku. Co zatem przyciągnęło uczniów tego dnia w szkolne mury?

 

Jak wiosnę witali najmłodsi uczniowie SP w Oblęgorku?

 

Pożegnanie Zimy i powitanie Wiosny to jak zwykle kolorowy i wesoły dzień dla najmłodszych dzieci SP w Oblęgorku. Warunkiem uczestnictwa w zabawie było przebranie się dzieci z poszczególnych oddziałów w jednokolorowe stroje. Przewodniczący klas kilka dni wcześniej wylosowali barwy dla swoich drużyn. Toteż pojawiły się niebieskie, czerwone, białe, fioletowe, żółte i zielone drużyny – barwy większości zwiastunów wiosny.  W pierwszej części tego szkolnego święta uczniowie klasy II wystąpili w sztuce Wandy Chotomskiej pt. „Marzanna”. Przedstawili dla swoich rówieśników satyryczne, jak i historyczne ujęcie zwyczaju topienia słomianego chochoła.

Wiosna rozkwitła już w sali gimnastycznej, kiedy to w sportowej rywalizacji zostały zasiane fasolki, posadzone wiosenne kwiaty, czy odbyły się wyścigi na hulajnogach. Należy tu dodać, że wszyscy uczestnicy zabawy, poprzedniego dnia, na zajęciach plastycznych, przygotowali piękne wiosenne kwiaty, które posłużyły za rekwizyty do sportowej konkurencji. Natomiast drzewa z pięknej wiosennej dekoracji wystąpiły w podwójnej roli, bowiem nie tylko obsypały się zielonymi listkami, ale były jednocześnie tablicami wyników dla poszczególnych drużyn.

Następnie wszystkie dzieci wraz z wychowawczyniami udały się na plac szkolny, gdzie pożegnały się z Marzanną – symbolem zimy i skosztowały kiełbasek z grilla, przygotowanych przez swoje wychowawczynie. Całej zabawie towarzyszył okrzyk:”Czy wygramy, czy przegramy, to zabawę świetną mamy”.

 

A tak przywołali wiosnę uczniowie klas IV-VI SP i Gimnazjum

 

Samorząd Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zaplanował na ten dzień konkursy sportowe oraz wielkie grillowanie. Klasy IV–VI SP i gimnazjalne miały zaopatrzyć się w prowiant (kiełbaski na grilla), odpowiednią formę sportową oraz dobry humor. Wszyscy wywiązali się znakomicie.

Dzień zaczął się trzema godzinami lekcyjnymi, w czasie których uczniowie z trudnością mogli wytrzymać. Od godz. 11.00 wszyscy przygotowywali się na szkolnym boisku do atrakcji tego dnia.

Zaczęli gimnazjaliści wyścigami na torach przeszkód przygotowanymi przez nauczycieli w-f. Konkurencje były zróżnicowane - od wyścigów z piłkami lekarskimi poprzez slalom z prowadzeniem piłki nogą, biegi w workach, skoki przez skakanki do precyzyjnych strzałów na bramkę. Startowali reprezentanci wszystkich klas po 6 osób (3 dziewczyny i 3 chłopców). Rywalizacja była bardzo zacięta, ale ostatecznie wygrała klasa II a, która okazała się najbardziej wszechstronna i usportowiona.

Po emocjach na torach wyścigowych zaczęły się biegi sztafetowe klas szkoły podstawowej. W biegach uczestniczyły 6 osobowe (3 dziewczyny + 3 chłopców) ekipy klas IV – VI. Bieg był bardzo wyczerpujący ze względu na urozmaicone podłoże. Ostatecznie po bardzo emocjonującym finiszu zwyciężyła klasa VI. Wszystkim klasom jednak należą się słowa pochwały za wytrwałość i waleczność.

W czasie trwania konkurencji sportowych uczestnicy Pierwszego Dnia Wiosny mogli nie tylko spróbować swoich sił w konkurencjach sportowych, ale też kulinarnych, o które zadbali panowie Błażej Bujała i Zbigniew Wójcik, którzy prowadzili grillowanie. Przez cały czas trwania imprezy uczniowie mogli upiec kiełbaski oraz zjeść je w przyjemnej atmosferze.

Po posiłkach kontynuowano konkurencje sportowe. Na torach wyścigowych mogli pokazać teraz swoje umiejętności uczniowie szkoły podstawowej. Głośno kibicowali im i pomagali mentalnie wychowawcy: Justyna Pater, Monika Jas, Błażej Bujała i Zbigniew Wójcik. Ku dużemu zaskoczeniu wszystkich prym wiedli uczniowie klas V. Batalia pomiędzy nimi była bardzo zacięta. Ostatecznie wygrała klasa Vb przy olbrzymim udziale wychowawczyni Justyny Pater, która udzielała rad taktycznych oraz motywowała zespół do ostatnich sekund.

Wisienką na torcie był bieg sztafetowy klas gimnazjalnych. Uczniowie układali plan taktyczny od kilku dni. Startowało identycznie jak w SP po 6 osób (3 dziewczyny i 3 chłopców). W czasie biegu przeżyliśmy wiele emocjonujących i dramatycznych chwil. Zaczęło się spokojnie od wyraźnego prowadzenia klasy IIIa, lecz z każdą chwilą sytuacja zmieniała się. Prowadzenie przechodziło na zmianę pomiędzy IIa i IIIa. Ostatecznie wygrała klasa IIa przy wspaniałej postawie całego zespołu. O pechu mogą mówić uczniowie klasy IIIa, gdyż na ostatniej zmianie zawodnik zaliczył wywrotkę. Na wyróżnienie zasługuje Przemek Kozieł z klasy IIIb, który, dając fantastyczną ostatnią zmianę, wyprowadził klasę z 6 na 2 miejsce. Klasa IIa potwierdziła swoją sportową dominację w gimnazjum, pokazując wysoką klasę i hart ducha.

Wszyscy zwycięzcy oraz klasy, które zostały zwycięzcami, zostali obdarowali słodyczami ufundowanymi przez dyrekcję szkoły oraz chwałą i sławą najlepszych sportowców na długi okres. Pokonani, skruszeni musieli wrócić do szkolnej rzeczywistości.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i sportową walkę fair play. Samorząd Uczniowski chciałby serdecznie podziękować za pomoc w przeprowadzeniu Pierwszego Dnia Wiosny: Dyrekcji za słodycze, nauczycielom, którzy wspomagali własne klasy i pomagali w sędziowaniu (M.Zieliński, M.Walczak, J.Pater, J.Kusińskiej, M.Jas), mistrzom grillowania za pyszne kiełbaski oraz wszystkim uczestnikom za dobrą zabawę.

Osoby odpowiedzialne za treść: Opiekun SU Jarosław Skoczylas, mgr Jadwiga Zapała

 

Więcej zdjęć w GALERII