STRONA GŁÓWNA                                        

 

WYDARZENIA

 

 
 

Obchody Roku Korczaka

Zakończenie roku szkolnego

Festyn rodzinny

Wakacyjne warsztaty chemiczne 2012

Dzień Matki

Sandomierskie laury dla naszej gimnazjalistki

Wspomnienia z Bieszczad

Maluchy na wycieczce

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza

Gimnazjum w Oblęgorku na 4 miejscu w województwie!

Konstytucja 3 maja

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie

„Katyń – Golgota Wschodu”

Misterium Wielkiego Tygodnia

Bezkonkurencyjna Natalia

Konkursy recytatorskie

Eliminacje Powiatowe BRD

35. Ogólnopolski Turniej BRD

Wiosna już zawitała w murach ZPO w Oblęgorku

Targi Edukacyjne

III Gminny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

Wizyta Księdza Biskupa

Mistrzowie ortografii

Rekolekcje w szkole

Tydzień Kultury Języka

Konkurs plastyczny „Portret Janusza Korczaka”

Janusz Korczak na szkolnej wystawie...

Obchody Dnia Kobiet w Gimnazjum

Wesołe walentynki

Zabawa karnawałowa dla przedszkolaków i uczniów klas I-III

Choinka klas IV - VI i I - III gimnazjum

Poczta walentynkowa

COMENIUS

Rewia Zawodów

Dzień Babci i Dziadka

Akcja Zbierania Nakrętek od Butelek PET

Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Koncert kolęd

Spotkanie opłatkowe

MIKOŁAJKI

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników

Zabawa Andrzejkowa

Konkurs Piosenki Anglojęzycznej dla klas I - III

Nagrody zostały rozdane!

Aktorskie sukcesy naszych gimnazjalistów

„Baśnie cygańskie”

„Sesja popularnonaukowa w Oblęgorku...”

Pokochać teatr

„Święta miłości kochanej ojczyzny” Obchody Święta Niepodległości

Z wizytą w muzeum

Udział Samorządu Uczniowskiego w policyjnej akcji „Znicz 2011”

Ślubowanie pierwszych klas gimnazjum

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Ślubowanie uczniów klas I szkoły podstawowej

Akcja „Pierwszaki”

Dzień Chłopaka

Oblęgorskie Spotkania Sienkiewiczowskie

Wybory SU

Sprzątanie Świata 2011

Inauguracja roku szkolnego

Wybory opiekuna SU

O wyborach SU inaczej

 
 
 

 

 

stat4u

Wybory Samorządu Uczniowskiego


Dnia 15 września 2011 odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego szkoły podstawowej i gimnazjum.

W SP swoją kandydaturę zgłosiło 16 osób, a w gimnazjum 19. Zgodnie z regulaminem wyborów została powołana 5 osobowa Komisja Wyborcza w składzie: p. Agata Bożęcka i p. Jarosław Skoczylas - przedstawicie grona pedagogicznego, Klaudia Wychowaniec i Karol Snochowski – przedstawiciele gimnazjum oraz Jan Grątkiewicz – przedstawiciel SP, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem wyborów. Uczniowie odnotowywali swój udział podpisem, pobierali kartę wyborczą i głosowali poprzez zaznaczenie znaczka „x” przy nazwisku jednego kandydata. Następnie wrzucali wypełnioną kartę do zaplombowanej urny.

W szkole podstawowej głosowali uczniowie klas IV-VI. Uprawnionych było 69 osób, z których głosowało 68. Wyniki wyborów przedstawiają się następująco:

  1. Bożęcki Szymon (VI)                         - 17

  2. Palacz Magdalena (IV)         - 10

  3. Buchcic Jakub (Vb)               - 10     

  4. Zapała Wojciech  (IV)                       - 5

  5. Bożęcka Zuzanna (Va)          - 4

  6. Grątkiewicz Jakub (Va)        - 4

  7. Angielski Wiktor (IV)                       - 3

  8. Pisz Ewa (VI)                          - 3

  9. Śliwa Adrian (Va)                 - 3

  10. Zaława Marcelina (Vb)         - 3

  11. Rysiński Wiktor (VI)               - 2

  12. Zając Magdalena (Vb)                       - 2

  13. Cichocki Mateusz (Vb)           - 1

  14. Siadul Klaudia (IV)                 - 1

  15. Błaszczyk Mateusz (VI)          - 0

  16. Stępień Kornelia (Va)             - 0

Do Rady SU SP w Oblęgorku weszło 10 osób, które uzyskały najwięcej głosów.

 

W gimnazjum do walki o miejsce w Samorządzie zgłosiło się 19 osób. Do głosowania uprawnionych było 146 gimnazjalistek i gimazjalistów. Zagłosowało 134 uczniów, z czego 2 głosy były nieważne z powodu nieprawidłowego wypełnienia karty wyborczej. Wybory odbyły się bez zakłóceń.

Wynik wyborów w gimnazjum:

1.      Natalia Piotrowska (IIIa)      - 40

2.      Nina Borkowska (IIIb)          - 11

  1. Dominik Kurczyński (IIIa)     - 10

  2. Wiktoria Sobura  (Ia)           - 8

  3. Ewa Kozieł (Ib)                      - 8

  4. Aleksandra Piątek (IIa)         - 8

  5. Wiktoria Krakowiak (IIIb)    - 8

  6. Klaudia Kubicka (IIa)                        - 7

  7. Paulina Buchcic (Ia)               - 6

  8. Szymon Szczepański (Ib)        - 6

  9. Agnieszka Kozubowska (IIb)   - 5

  10. Natalia Dudek (Ib)                 - 3

  11. Paweł Dula (Ib)                      - 3

  12. Dawid Zapała (IIIa)                - 3

  13. Kamil Zapała (Ia)                   - 2

  14. Klaudia Raczyńska (IIb)          - 2

  15. Maria Wieczorek (IIIa)          - 2

  16. Magdalena Rówińska (Ib)      - 0

  17. Agata Zapała (IIIa)                 - 0

 

Do Rady SU weszło 8 osób, które uzyskały najwyższy wynik.

W ciągu najbliższych dni odbędą się zebrania Rady Samorządu Uczniowskiego, podczas których zostanie wybrany przewodniczący, zastępca, skarbnik, sekretarz i członkowie sekcji działających przy samorządzie.

                Organizacja wyborów i udział uczniów w głosowaniu okazały się znakomitą lekcją demokracji.

Opiekun SU Gimnazjum  -  Jarosław Skoczylas

Opiekun SU SP – Błażej Bujała