STRONA GŁÓWNA                                         

 

WYDARZENIA

 

 
 

Obchody Roku Korczaka

Zakończenie roku szkolnego

Festyn rodzinny

Wakacyjne warsztaty chemiczne 2012

Dzień Matki

Sandomierskie laury dla naszej gimnazjalistki

Wspomnienia z Bieszczad

Maluchy na wycieczce

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza

Gimnazjum w Oblęgorku na 4 miejscu w województwie!

Konstytucja 3 maja

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie

„Katyń – Golgota Wschodu”

Misterium Wielkiego Tygodnia

Bezkonkurencyjna Natalia

Konkursy recytatorskie

Eliminacje Powiatowe BRD

35. Ogólnopolski Turniej BRD

Wiosna już zawitała w murach ZPO w Oblęgorku

Targi Edukacyjne

III Gminny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

Wizyta Księdza Biskupa

Mistrzowie ortografii

Rekolekcje w szkole

Tydzień Kultury Języka

Konkurs plastyczny „Portret Janusza Korczaka”

Janusz Korczak na szkolnej wystawie...

Obchody Dnia Kobiet w Gimnazjum

Wesołe walentynki

Zabawa karnawałowa dla przedszkolaków i uczniów klas I-III

Choinka klas IV - VI i I - III gimnazjum

Poczta walentynkowa

COMENIUS

Rewia Zawodów

Dzień Babci i Dziadka

Akcja Zbierania Nakrętek od Butelek PET

Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Koncert kolęd

Spotkanie opłatkowe

MIKOŁAJKI

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników

Zabawa Andrzejkowa

Konkurs Piosenki Anglojęzycznej dla klas I - III

Nagrody zostały rozdane!

Aktorskie sukcesy naszych gimnazjalistów

„Baśnie cygańskie”

„Sesja popularnonaukowa w Oblęgorku...”

Pokochać teatr

„Święta miłości kochanej ojczyzny” Obchody Święta Niepodległości

Z wizytą w muzeum

Udział Samorządu Uczniowskiego w policyjnej akcji „Znicz 2011”

Ślubowanie pierwszych klas gimnazjum

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Ślubowanie uczniów klas I szkoły podstawowej

Akcja „Pierwszaki”

Dzień Chłopaka

Oblęgorskie Spotkania Sienkiewiczowskie

Wybory SU

Sprzątanie Świata 2011

Inauguracja roku szkolnego

Wybory opiekuna SU

O wyborach SU inaczej

 
 
     
 
 

 

 

stat4u

Dziękujemy, pamiętamy
Obchody Dnia Edukacji Narodowej


13 października 2011 roku w sali gimnastycznej ZPO w Oblęgorku doszło do niezwykłego spotkania. Podczas akademii uświetniającej Dzień Edukacji Narodowej na widowni zasiedli uczący w zespole pedagodzy, pracownicy obsługi i administracji, uczniowie oraz najważniejsi tego dnia goście – emerytowani pracownicy oblęgorskiej placówki oświatowej.

Pani Dyrektor, Henryka Cisowska, bardzo serdecznie powitała zgromadzonych, a następnie oddała głos do studia specjalnego wydania telewizyjnych „Wiadomości”, bowiem w takiej konwencji została ujęta oprawa artystyczna. Prowadząca „Wiadomości”, w tej roli znakomita Natalia Piotrowska (ucz. kl. 3a), poprosiła reportera, Karola Snochowskiego (kl. 3b), o relację z jednej z najlepszych szkół w województwie świętokrzyskim – ZPO w Oblęgorku. Po krótkim przybliżeniu genezy święta oraz historii szkoły widzowie przenieśli się do gabinetu Pani Dyrektor. Zebrani byli świadkami ślubowania pani Katarzyny Ciołak, która uzyskała stopień awansu nauczyciela mianowanego. Następnie dyrektor szkoły, p. Henryka Cisowska, wręczyła nauczycielom i pracownikom placówki nagrody dyrektora szkoły. Podniosły charakter wydarzenia podkreślały fanfary w wykonaniu chłopców należących do Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Strawczynie. W dalszej części programu uczniowie i goście mogli podziwiać aktorskie umiejętności oblęgorskich żaków w szkolnej wersji II części „Dziadów” A. Mickiewicza. Występ okrasiła Maria Wieczorek (kl. 3a) niezwykłym wykonaniem „Okularników” Agnieszki Osieckiej. Teraz do „akcji” wkroczyli uczniowie Dominik Kozieł i Patryk Szlabs, którzy w brawurowy sposób odegrali scenkę z Kabaretu Młodych Panów. Całość dopełnił wokalny występ braci Zapałów – Kamila i Dawida. Po bloku reklamowym przyszła kolej na szkolną prognozę pogody i życzenia przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Znamienici goście i pracownicy szkoły zostali obdarowani podarunkami przygotowanymi przez uczniów pod kierunkiem p. Agaty Bożęckiej – malowanymi ręcznie filiżankami. Widzowie nagrodzili występujących gromkimi brawami i nie szczędzili pochwał pod ich adresem. Należy podkreślić, że wszyscy uczniowie biorący udział w przedstawieniu oraz wspomagający ich szkolny chór wykazali się ogromnym talentem.

Podczas dalszej części uroczystości szacowni goście wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum udali się na koncert orkiestry dętej, a następnie zwiedzili nową część budynku. Nauczyciele z rozrzewnieniem wspominali czasy, kiedy stali za biurkiem i dzielili się swą wiedzą z uczniami. W pracowniach podziwiali nowoczesny sprzęt, ale z ogromną przyjemnością odnajdowali pomoce dydaktyczne służące kiedyś im. Gdy grupa dotarła do pokoju nauczycielskiego, wspomnieniom minionych lat i anegdotom nie było końca. Zwieńczeniem tego sympatycznego spotkania była niespodzianka przygotowana przez Panią Dyrektor – poczęstunek połączony z zabawą taneczną.

Bardzo miłym akcentem obchodów była wizyta Wójta Gminy Strawczyn, p. Tadeusza Tkaczyka oraz przewodniczącego Rady Gminy, p. Tadeusza Czarneckiego. Przedstawiciele władz samorządowych złożyli nauczycielom serdeczne życzenia.

Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej na stałe wpisały się do kart historii naszej szkoły.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Marzena Walczak

 

 Opiekę nad przedstawieniem i scenariuszem imprezy objęła p. Marzena Walczak, oprawę plastyczną przygotowała p. Agata Bożęcka, za stronę muzyczną i techniczną odpowiadał p. Zbigniew Wójcik, nad działaniami ze strony Samorządu Uczniowskiego pieczę sprawował p. Jarosław Skoczylas. Nad wystrojem artystycznym sali bankietowej czuwała pani wicedyrektor, Joanna Ciołak.