foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

nowy adres

XII Konkurs Poezji Miłosnej

XII Konkurs Poezji Miłosnej odbył się w dniu 09.02.2016 r. Jest on formą kultywowania tradycji biblioteki w recytacji wierszy miłosnych. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-III Gimnazjum nr 2 w Oblęgorku. Jego celem było zwrócenie uwagi na piękny sposób wyrażania uczuć w poezji.

Młodzież gimnazjalna zaprezentowała poezję Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w 95. rocznicę jego śmierci. „Umrzeć przyjdzie, gdy się kochało/ wielkie sprawy głupią miłością…” – to hasło, jakie widniało na oprawie plastycznej i było wiodącym podczas recytacji wierszy przez uczniów.

W części wstępnej tego konkursu gimnazjaliści ukazali rodzinę poety. Jako Baczyński wystąpił Damian Prus, natomiast w postać rodziców wcielili się Nikola Wilczyńska i jej brat – Dominik Wilczyński. Narratorem była Milena Kozieł.

Komisja w składzie: p. wicedyrektor Joanna Ciołak, p. Jadwiga Mróz, p. Dorota Bielacha i p. Edyta Kozieł przysłuchiwała się zmaganiom uczestników z poezją. Jury zwracało uwagę nie tylko na opanowanie pamięciowe, ale także na dykcję, odpowiednią prezentację i właściwą postawę w czasie wystąpienia przed publicznością.

Zwycięzców wyłoniono na podstawie zdobytych punktów. Największą ich ilość otrzymały następujące osoby:
Zofia Szczypiór z kl. III b – I miejsce,
Damian Prus z kl. II b – II miejsce,
Agata Dziura z kl. II b – III miejsce.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i serdecznie dziękujemy za udział!

Osoba odpowiedzialna za treść: Renata Parandyk

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa w Oblęgorku Rights Reserved.