STRONA GŁÓWNA    WRZESIEŃ  PAŹDZIERNIK   LISTOPAD  GRUDZIEŃ  STYCZEŃ  LUTY MARZEC  KWIECIEŃ MAJ

Powiatowy Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej

Dnia 29.04.2011 r. w Piekoszowie odbył się Powiatowy Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Nasze uczennice w kategorii: śpiew solista okazały się bezkonkurencyjne i uzyskały następujące miejsca:
I miejsce Karolina Gozdek z kl. III a,
II miejsce Marysia Wieczorek z kl. II a.
Uczennice przygotowywały się do konkursu pod kierunkiem p. Aleksandra Żmudy.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Aleksander Żmuda

POWIATOWY TURNIEJ BRD

 29.04.2011r. w Sukowie odbyły się XXXIV Eliminacje Powiatu Kieleckiego – Ziemskiego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W turnieju szkół podstawowych Gminę Strawczyn reprezentowali uczniowie z naszej szkoły. Ogółem udział w zawodach wzięło 6 szkół podstawowych: Suków, Oblęgorek, Makoszyn, Samsonów, Piekoszów, Chmielnik. W skład drużyny wchodziły trzy osoby.

Turniej składał się z trzech części:

I.Test (25 pytań dotyczących: zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym, zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej).

II.Tor sprawnościowy (przejazd po równoważni, łezka, slalom kółkowy – tzw. żmijka, korytarz z desek, przewożenie przedmiotu, bramka wisząca).

III.Pomoc przedmedyczna (cześć praktyczna: prawidłowe zachowanie się przy rannym, udzielanie pomocy poszkodowanemu; część teoretyczna: odpowiedź ustna na pytanie dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej).

        Naszą szkołę reprezentowali: Karol Gaweł, Rafał Gaweł, Kamil Zapała. Chłopcy z testu uzyskali 56 punktów ( Karol – 14, Rafał – 20, Kamil – 22). Bardzo dobrze spisali się na torze sprawnościowym i uzyskali 24 pkt karnych (Karol – 4,  Rafał – 10, Kamil – 10). Był to najlepszy wynik w tym dniu. Nawet wśród szkół gimnazjalnych żaden zespół nie uzyskał tak dobrego wyniku. W części przedmedycznej, gdzie szkołę reprezentował jeden uczeń, Kamil uzyskał 7 punktów na 10 możliwych, był to drugi wynik w całym turnieju.

          Po zakończeniu turnieju asp. Tomasz Królak z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach ogłosił wyniki końcowe:

1)    SP Suków

2)    SP Oblęgorek

3)    SP Piekoszów

4)    SP Makoszyn

5)    SP Chmielnik

6)    SP Samsonów

Mimo uzyskania tak dobrego miejsca pozostaje niedosyt. Po znakomitej jeździe po torze sprawnościowym i bardzo dobrym wyniku w części pomocy przedmedycznej o drugim miejscu zadecydował słabszy wynik testu. Do zwycięstwa zabrakło 4 punktów. Jednak cieszymy się bardzo z sukcesu, jakim jest II miejsce w powiecie.

                                                                                    Opiekun drużyny: Marcin Zieliński

Projekt edukacyjny „Pokolenie JPII”

20 kwietnia odbyła się w naszej szkole inscenizacja, która przybliżyła uczniom nadchodzące dni Triduum Paschalnego. Uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum przypomnieli zebranym drogę krzyżową Jezusa z Jerozolimy na Golgotę i połączyli ją z wydarzeniami z życia Jana Pawła II. Tego dnia bowiem odbył się również finał projektu edukacyjnego „Pokolenie JPII” realizowanego wśród uczniów gimnazjum. W ramach projektu zorganizowano konkurs na prezentację ukazującą papieża Jana Pawła II (najlepszą wykonała uczennica klasy II – Kinga Brzezińska). Przeprowadzono również konkurs wiedzy o życiu i działalności papieża. W szkole podstawowej laureatami konkursu zostali: I miejsce – Zuzanna Gaweł VIa; II miejsce – Adrian Śliwa IVa; III miejsce – Katarzyna Baryłko IVa i Hubert Przeździk IVa. Laureatami z gimnazjum byli: I miejsce – Dominika Błaszczyk IIIb; II miejsce – Justyna Drogosz IIIb; III miejsce – Tomasz Zapała IIIa. Nagrody ufundował ksiądz proboszcz Stanisław Malec. Odbył się również konkurs plastyczny „Jan Paweł II naucza”, w którym wyróżniono prace następujących uczniów: Klaudia Siadul, Wiktoria Krzemińska, Mariusz Siadul, Gabrysia Błaszczyk, Adrianna Czarnecka, Wiktoria Sobura, Natalia Dudek, Krzysztof Chłądzyński, Patrycja Bańkowska, Agnieszka Kozieł.
Projekt i przedstawienie przygotował p. Zbigniew Wójcik przy współpracy z p. Małgorzatą Masłowską i p. Agatą Bożęcką.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr  Zbigniew Wójcik

W Teatrze "Kubuś" o bezpieczeństwie

Klasy I i III pojechały w środę 20 kwietnia 2011 roku do Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach w celu obejrzenia przedstawienia pt. „Tajemnicze znaki". Przedstawienie odbyło się w ramach realizowanego w szkole Programu Profilaktyczno - Edukacyjnego "Raz, dwa, trzy - bądź bezpieczny i Ty". Spektakl zawierał duży ładunek poznawczy i instruktażowy, treści związane z prawem o ruchu drogowym przedstawione zostały w formie tańca, ruchu scenicznego, łatwych, wpadających w ucho piosenek, efektownej choreografii i bogatej scenografii, nawiązującej do konkretnych znaków i sytuacji drogowych. Wiedza o zasadach ruchu drogowego została przekazana dzieciom poprzez atrakcyjną formę sceniczną. Spektakl był propozycją zabawy, do której zaproszona została publiczność. Podczas przedstawienia dzieci odpowiadały na pytania dotyczące poznanych zasad ruchu drogowego. Po przedstawieniu odbyło się spotkanie widzów ze strażnikami ze Straży Miejskiej w Kielcach. Poruszyli oni problematykę zachowania się dzieci podczas ataku psa.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr  Jolanta Smolarczyk

Wojewódzki Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej „I tylko pamięć została...”

15 kwietnia 2011 r. uczennice Gimnazjum nr 2 w Oblęgorku zdominowały Wojewódzki Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej „I tylko pamięć została...” organizowany przez WDK w Kielcach we współpracy z kieleckim oddziałem IPN. Jako pierwsze prezentowały się osoby występujące w kategorii poezja śpiewana. Maria Zapała z kl. 3b wyśpiewała I miejsce, zaś Karolina Gozdek z kl. 3a – III miejsce. Obu uczennicom akompaniował na gitarze p. Aleksander Żmuda. Następnie rozpoczęły się przesłuchania recytatorów reprezentujących gimnazja z różnych stron naszego województwa (ok. 40 uczestników). I tu, kiedy odczytywano wyniki, nie zabrakło uczennic z Oblęgorka, bowiem Maria Zapała uplasowała się na II miejscu, a Natalia Piotrowska z kl. 2a otrzymała wyróżnienie. Szkołę reprezentowała również Agnieszka Kozubowska z kl. 1b. Dziewczęta przygotowywały się pod kierunkiem p. Marzeny Walczak.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr  Marzena Walczak

Gratulacje dla Weroniki

Niezmiernie miło mi poinformować Czytelników naszej strony, że uczennica klasy 6a, Weronika Zapała, w dniu 14.04.2011r. zajęła II miejsce w V Gminnym Konkursie Znajomości Języka Angielskiego, który odbył się w Szkole Podstawowej w Chełmcach. W konkursie brały udział Szkoły Podstawowe z Chełmiec, Strawczyna, Niedźwiedzia, Korczyna oraz Oblęgorka. W konkursie wzięła również udział Zuzanna Gaweł z klasy 6a, która uplasowała się na miejscu V.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Błażej Bujała

Wojewódzki konkurs plastyczny „ Kartka wielkanocna” rozstrzygnięty

8 kwietnia b.r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pod hasłem: „Karta wielkanocna”.

Spośród 1421 prac wykonanych przez uczniów podstawówek, gimnazjów oraz liceów z terenu województwa świętokrzyskiego, Komisja Konkursowa w składzie:

Wiesław Andrzejewski – kierownik Działu Artystycznego WDK

Tomasz Irski – starszy instruktor

Barbara Migaszewska - młodszy instruktor d/s upowszechniania kultury

Justyna Jopek - młodszy instruktor d/s upowszechniania kultury

przyznała III m-ce w kategorii szkoły gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne uczennicy naszej szkoły– Joannie Fijoł z klasy II b gimnazjum.

Nagrodę książkową ufundowaną przez p. Łukasza Łaganowskiego - dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury pt. „Pieśni Dawnej Kielecczyzny” oraz zaproszenie dla dwóch osób do kina WDK, wręczyli nagrodzonej uczennicy p. Łukasz Łaganowski oraz p. Wiesław Andrzejewski.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Agata Bożęcka

1, 2, 3 - BEZPIECZNY BĄDŹ I TY

„W Oblęgorku czy też w Łodzi, uczeń z odblaskami chodzi” – to treść rymowanki, jakiej uczyli swoich rówieśników uczniowie klas I-III należący do koła teatralnego „Teatrałki”. Otóż 6 kwietnia przedstawili oni dla swoich szkolnych rówieśników inscenizację pt. „Bądźmy bezpieczni”. Dzieci przypomniały zasady przechodzenia przez ulicę, przedstawiły najważniejsze znaki drogowe, opowiedziały o tym, skąd wziął się pomysł na noszenie światełek odblaskowych i udowodniły zasadność ich używania. Na zakończenie odbył się pokaz mody z zastosowaniem światełek odblaskowych. Za tę cenną lekcję przepisów drogowych małym aktorom podziękowała obecna wśród widowni – pani dyrektor Henryka Cisowska.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Jadwiga Zapała

Zdjęcia w GALERII