STRONA GŁÓWNA    WRZESIEŃ  PAŹDZIERNIK   LISTOPAD  GRUDZIEŃ  STYCZEŃ  LUTY MARZEC  KWIECIEŃ MAJ  CZERWIEC

Najciekawszy list do Henryka Sienkiewicza ...

Z okazji 94 rocznicy śmierci Patrona naszej szkoły został ogłoszony Szkolny Konkurs Literacki pt. „List do Henryka Sienkiewicza”. Uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej od listopada do lutego mogli składać swoje prace do nauczycieli – polonistów.

Jury w składzie: p. M. Walczak, R. Jas, J. Mróz zdecydowało, że I miejsce zdobył tekst napisany przez ucznia klasy 6a – Kamila Zapałę. II miejsce otrzymała praca Weroniki Zapały, również z klasy 6a. List Wiktora Rysińskiego – ucznia klasy 5 zasłużył na III miejsce.
Wyróżnione prace zostaną nagrodzone ciekawymi książkami.

Gratulujemy zwycięzcom, życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach z literaturą!

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Renata Jas

Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

23.02.2011 w naszej szkole odbył się Konkurs z Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I – III Gimnazjum. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu wyboru. Test składał się z pięćdziesięciu pytań. Pytania dotyczyły znajomości geografii, kultury, zwyczajów i świąt w krajach niemieckojęzycznych. Test pisało dziesięcioro gimnazjalistów.

I miejsce zajęła Wiktoria Krakowiak z klasy 2b, na II miejscu uplasował się Radosław Zając z klasy 3b. III miejsce przypadło uczennicy z klasy 1a, Aleksandrze Piątek.

Wszystkim uczniom serdecznie gratuluję i dziękuję za udział w konkursie.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Magdalena Mendalka - Kozieł

Powiatowy Bal Zuchowy

W piątek 25 lutego 2011 roku odbył się w naszej szkole Powiatowy Bal Zuchowy. Uczestniczyły w nim zuchy ze szkół w Daleszycach, Nowej Słupi, Nowinach, Sukowie, Oblęgorka oraz ze SP Nr 19 w Kielcach.

Bal rozpoczął się występem chłopców z Gminnej Orkiestry Dętej ze Strawczyna i pokazem tanecznym w wykonaniu Agaty Malickiej z klasy IV a i Kasi Przeździk z klasy II. Następnie każda z gromad zuchowych przedstawiała się okrzykiem lub pląsem. Dla uczestników balu zaplanowano wiele atrakcji. Dzieci tańczyły z balonami, bawiły się przy muzyce dyskotekowej, "szyły" strój dla duszka ukrytego w lampie Alladyna. Każda z gromad miała za zadanie w ramach majsterki wykonać portret króla lub królowej balu za pomocą kolorowej bibuły i materiałów plastycznych.  Każdy uczestnik balu po zakończonym konkursie otrzymał nagrodę.

W trakcie zabawy dzieci miały zapewniony słodki poczęstunek. Na pożegnanie wszystkie zuchy otrzymały upominki. 

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Jolanta Smolarczyk

Konkurs Plastyczny

28 lutego, o godz. 12.00 w Sali Lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom IV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego, organizowanego przez WDK, pod hasłem „Powstanie styczniowe- historia w barwie i kolorze”.
 

Wiktor Bernat (uczeń klasy III b gimnazjum), który zachwycił jury swoją wizją plastyczną, talentem i opanowaniem techniki akwareli, został laureatem I nagrody w grupie wiekowej- powyżej 15 lat.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Agata Bożęcka

IX Gminny Konkurs Mitologiczny

Nasz sukces!
24 lutego 2011r. odbył się IX Gminny Konkurs Mitologiczny. Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Edyta Jas, Radosław Zając i Wiktor Bernat zmagali się tego dnia z trudnym testem, który wymagał szczegółowej wiedzy na temat bogów greckich.
Najlepszym znawcą tej tematyki okazał się Radosław Zając – uczeń klasy III b gimnazjum, który uzyskał zaszczytne pierwsze miejsce. Niewiele gorzej poradziła sobie Edyta Jas – uczennica III a gimnazjum, zajmując trzecie miejsce. Scenka w wykonaniu naszej trzyosobowej drużyny, rozbawiła publiczność niemal do łez. Stało się to za sprawą rekwizytów oraz współczesnego potocznego języka, jakim operowali aktorzy.

Zeus, którego zagrał Radek, zachwycił śmiałością, a rzucane przez niego pioruny, przeraziły nawet jury. Zapracowany Hefajstos, czyli Wiktor, bawił swoją obojętnością, jak i operatywnością. Edyta, która była Pandorą wzbudzała zachwyt swoim wyglądem.
Uczniom serdecznie gratulujemy! Życzymy wygranych w kolejnych konkursach!
Uczniów do konkursu przygotowała p. Renata Jas. O stroje dla aktorów zadbała p. Agata Bożęcka.

 

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Renata Jas

Dzień Babci i Dziadka

Tradycją Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku jest uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. 17 lutego w pięknie udekorowanej sali spotkało się ponad 80 babć i dziadków. Uroczystość otworzyła dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Oblęgorku mgr Henryka Cisowska, witając wszystkich zebranych gości, jak również uczniów. Wnuczęta – uczniowie klas młodszych starali się jak najpiękniej wyrazić miłość do swych babć i dziadków. Czas spotkania wypełniły występy artystyczne dzieci. Były wiersze, inscenizacje, piosenki i tańce. Uroczystość od strony kulinarnej i organizacyjnej obsługiwało kilka uczennic z gimnazjum, które dbały, aby gościom niczego nie brakowało.

W czasie spotkania panowała wspaniała atmosfera, nie brakowało momentów wzruszających, nie brakowało i zabawnych. Na długo w pamięci uczestników pozostanie kreacja, jaką stworzył Kacper Śliwa, wcielając się w rolę diabła. Bezkonkurencyjny był również w roli ucznia Radek Baryłko. Cały zespół przygotowany przez p. Jadwigę Zapałę przypomniał ideę kolędowania i zrobił to tak pięknie, że babcie i dziadkowie chętnie przyłączyli się do śpiewania kolęd.

Przygotowanymi przez p. Alicję Gos tańcami: polką, zbójnickim i trojakiem uczniowie klasy II zachwycili publiczność. Po raz kolejny udowodnili, że w naszej szkole talentów tanecznych nie brakuje. Wrażenie było tym większe, że uczniowie zadbali również o odpowiednie stroje i rekwizyty, a więc kapelusze i ciupagi, jak to na zbójnickiego przystało.

Ogromne wrażenie zrobiły najmłodsze dzieci. Uczniowie klasy „0” weszli do sali gęsiego, pokazując tym samym, że stanowią dużą silną grupę. Ich przygotowanie świadczy o tym, że coraz lepiej się razem czują, a fakt, że swe występy kierowały do najukochańszych babć i dziadków jeszcze bardziej je motywował.

Równie wspaniale zaprezentowali się uczniowie klasy III przygotowani przez p. Jolantę Smolarczyk. Pięknie recytowane wiersze i głośno śpiewane piosenki stanowiły część wiążącą całej uroczystości.

A.G

Szkolny Konkurs Mitologiczny

15 lutego 2011 r. odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny dla uczniów klas I-III gimnazjum. Uczestnicy wykazali się dużą znajomością „Mitologii” Jana Parandowskiego, szczególnie wiedzą dotyczącą bogów greckich.

24 lutego najlepsza trójka gimnazjalistów będzie reprezentowała naszą szkołę w IX Konkursie Mitologicznym w Strawczynie.
Trzymamy kciuki za naszą trzyosobową drużynę, w której skład weszli: Edyta Jas, Radosław Zając i Wiktor Bernat (uczniowie klas trzecich). Ich zadaniem będzie przygotowanie scenki z zakresu mitologii greckiej, ugruntowanie wiedzy związanej z mitami i legendami starożytnej Grecji.
Uczniom życzymy przyjemnej lektury i zwycięstwa w konkursie gminnym!

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Renata Jas

Walentynki 2011

W tym roku Święto Zakochanych wypadało w pierwszym dniu po feriach zimowych. Dlatego Samorząd Uczniowski SP i Gimnazjum już przed feriami pomyślał o tym święcie. Uczennice wykonały plakat ogłoszeniowy i specjalną skrzynkę na pocztę walentynkową. Poczta walentynkowa ruszyła 24 stycznia; od tego dnia na każdej przerwie przez cały tydzień wszyscy uczniowie mogli wrzucać kartki swoim sympatiom. Finał akcji – Walentynki 2011 nastąpił 14 lutego. Tego dnia przedstawiciele Samorządu przeszli po klasach i rozdali wszystkie zebrane pocztówki. Warto dodać, że poczta cieszyła się ogromną popularnością. Zebrano kilkadziesiąt kartek walentynkowych.
Samorząd Uczniowski z okazji walentynek życzy wszystkim dużo miłości, samych radosnych i niezapomnianych chwil.