STRONA GŁÓWNA    WRZESIEŃ  PAŹDZIERNIK   LISTOPAD  GRUDZIEŃ  STYCZEŃ  LUTY MARZEC  KWIECIEŃ MAJ   CZERWIEC

Bawimy się ...

Dnia 27 stycznia 2011r. odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa zorganizowana przez Samorządy Uczniowskie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

O godzinie 13.00 rozpoczęła się długo oczekiwana zabawa choinkowa dla najmłodszych uczniów naszej szkoły- zarówno tych z przedszkola, jak i klas I-III. Dzieci już kilka dni wcześniej doskonale przygotowały się do zabawy, szykując oryginalne przebrania karnawałowe. W trakcie zabawy odbywały się przeróżne konkursy, takie jak: konkurs z zagadkami, taniec z balonami czy konkurs hula-hoop, gdzie bezapelacyjną zwyciężczynią okazała się Kasia Przeździk z klasy II. Warto nadmienić, że każdy uczestnik konkursu otrzymał słodki upominek ufundowany przez panią Dyrektor. Dzieci doskonale bawiły się w rytmy muzyki, za którą odpowiadał profesjonalny DJ, pan Tomasz Dekarczyk. Pod sam koniec zabawy nadszedł długo oczekiwany moment wyboru króla i królowej balu. Kandydaci zaprezentowali się wszystkim zgromadzonym na sali gimnastycznej. W skład komisji wybierającej weszli rodzice oraz pani Dyrektor. Po długich i trudnych rozmowach komisja zdecydowała, że królem balu zostaje Artur Masztalerz z klasy II, a królową Marysia Błaszczyk z zerówki. Warto nadmienić, że wybór był trudny, gdyż dzieci zaprezentowały fantastyczne stroje i wszystkim należą się brawa. Każdy uczestnik finałowej piętnastki otrzymał drobny upominek.

O godzinie 16.00 rozpoczęła się zabawa dla klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum. Nastroje karnawałowe dopisywały wszystkim, a były one podgrzewane muzyką dawkowaną przez DJ Tomka. W trakcje zabawy Samorząd Uczniowski Gimnazjum z Natalią Piotrkowską na czele zorganizował konkursy. Tu bezkonkurencyjna okazała się para Aleksandra Kubiec z I B oraz Piotr Stefański z II A, która wygrała dwie spośród trzech zabaw: zabawę z jabłkiem oraz taniec na gazecie. W zabawie z krzesłem zwyciężczynią została Izabela Rówińska z klasy III B.

Zabawa zakończyła się o 20.00. W tegorocznej zabawie choinkowej uczestniczyło około 150 uczniów. Warto dodać, iż w tym dniu młodzież miała zapewniony transport na zabawę, jak i po jej zakończeniu.

Samorząd Uczniowski w szczególności dziękuje Pani Dyrektor za zapewnienie profesjonalnej oprawy muzycznej w postaci pana Tomasza Dekarczyka oraz licznych nagród dla dzieci. Samorząd Uczniowski dziękuję również rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tak niezapomnianej zabawy.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Błażej Bujała

Jak zakończyliśmy I semestr

Szkoła Podstawowa

Klasa I

Radosław Baryłko, Gabriela Błaszczyk, Zuzanna Gaweł, Mikołaj  Gołębiowski, Idalia Mastalerz, Julia Salacha, Anna Siedlarz, Kacper Śliwa (Gabriel)

Klasa II

Grątkiewicz Wojciech,  Błaszczyk Agata, Błaszczyk Wojciech,  Piątek Sebastian,  Siedlarz Kinga,  Majka Oliwia.

Klasa III

Wiktoria Krzemińska, Klaudia Siadul, Natalia Ziernik

Klasa IV a

Katarzyna Baryłko, Jakub Grątkiewicz, Adrian Śliwa

Klasa IV b

Patryk Zapała, Krzysztof Chłądzyński 

Klasa V

Wiktor Rysiński, Artur Kwiecień, Szymon Bożęcki

Klasa VI a

Zuzanna Gaweł, Weronika Zapała, Rafał Gaweł, Piotr Śliwa

Klasa VI b

Adriana Czarniecka, Natalia Piątek

Gimnazjum

Klasa I a

Aleksandra Piątek, Marlena Szlabs, Paweł Kwiecień, Klaudia Kubicka 

Klasa Ib

Agnieszka Kozubowska, Agnieszka Nowek, Izabela Szpot

Klasa II a

Sylwia Śliwa, Krzysztof Krawczyński, Dominik Kurczyński, Paulina Czarnecka, Karolina Sideł, Natalia Piotrowska

Klasa II b

Wiktoria Krakowiak, Nina Borkowska

Klasa III a

Karolina Gozdek, Edyta Jas, Wiktoria Zdyb, Ewa Cedro, Katarzyna Lis

Klasa III b

 Kinga Orzechowska, Radosław Zając, Kozieł Agnieszka, Drogosz Justyna

Uczniowie z wzorowym zachowaniem

Klasa IVb

Patryk Zapała

Klasa V
Szymon Bożęcki, Jan Grątkiewicz, Wiktor Rysiński

Klasa VIB

Adriana  Czarnecka, Natalia  Dudek, Natalia  Piątek

 Klasa VI a

Weronika Zapała

 Klasa I b

Wioletta Chudyba, Urszula Nowak

 Klasa II b

Krakowiak Wiktoria

Klasa II a

Natalia Piotrowska

Klasa III a

Karolina Gozdek, Edyta Jas, Wiktoria Zdyb

   Klasa III b

Zając Radosław, Zapała Maria, Orzechowska Kinga, Drogosz Justyna

Konkurs kolęd i pastorałek - Chełmce 2011

W czwartek 27 stycznia 2011 r. uczniowie ze wszystkich szkół gminy Strawczyn zebrali się w Szkole Podstawowej w Chełmcach, by wspólnie pokolędować podczas V Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Wzięli w nim udział również uczniowie naszej szkoły, którzy, jak zawsze, pokazali wysoki poziom wokalny wykonywanych kolęd. Dlatego nie dziwi fakt, że wśród wyróżnionych przez jury nie zabrakło naszych uczennic.

Uczestnicy oceniani byli według kategorii - klas. I tak Klaudia Siadul z kl. III zdobyła II miejsce. Agata Malicka z kl. IV zajęła I miejsce, a Magdalena
Rówińska z kl. VI uplasowała się na II miejscu. Konkurs przebiegał w miłej świątecznej atmosferze, a organizatorzy zadbali o to, by każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów wokalnych!

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Zbigniew Wójcik

X Konkurs Poezji i Recytacji im. Karola Wojtyły

Dnia 22 stycznia 2011 r. w Szkole Podstawowej w Porzeczu odbył się IX Konkurs Poezji i Recytacji im. Karola Wojtyły. Podczas konkursu nasze uczennice, recytując poezję tematycznie związaną ze świętami Bożego Narodzenia, podbiły serca jury, a później publiczności zgromadzonej na wręczeniu nagród. Nie dziwi więc fakt, że we wszystkich kategoriach zajęły pierwsze miejsca.

I tak wśród uczniów:
gimnazjum I miejsce zajęła Karolina Gozdek z kl. IIIa;
klas IV - VI szkoły podstawowej I miejsce Agata Malicka kl. IVa, a III miejsce Zuzanna Gaweł kl. VIa;
natomiast spośród uczniów kl. I - III szkoły podstawowej I miejsce zajęła Klaudia Siadul z klasy III.
Gratulujemy zwycięzcom!!!


Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Zbigniew Wójcik