STRONA GŁÓWNA    WRZESIEŃ  PAŹDZIERNIK   LISTOPAD  GRUDZIEŃ  STYCZEŃ  LUTY MARZEC  KWIECIEŃ MAJ CZERWIEC

 ,,GÓRA GROSZA”

Organizatorem jedenastej edycji akcji jest Towarzystwo ,,Nasz Dom” z siedzibą w Warszawie. Cel przedsięwzięcia to pozyskanie funduszy dla Domów Dziecka. Jak co roku, w tej ogólnopolskiej akcji uczestniczyła nasza szkoła. Organizatorem zbiórki monet, która trwała od 22 listopada do 3 grudnia 2010 r., był Samorząd Uczniowski. W kwestę włączyli się zarówno uczniowie szkoły podstawowej (7 klas), jak i gimnazjaliści (6 klas).
Po zakończeniu akcji skarbnik z każdej klasy przekazał zebrane monety Komisji, która zajęła się ich liczeniem.
Wyniki zbiórki w Szkole Podstawowej
1. Klasa V – 96, 08 zł
2. Klasa IV a – 45, 10 zł
3. Klasa IV b – 33, 86 zł
4. Klasa II – 29, 80 zł
5. Klasa VI a – 24, 45 zł
6. Klasa VI b – 11, 97 zł
7. Klasa III – 9, 61 zł
Ogólnie w szkole podstawowej zebrano: 250,87 zł
Opiekun akcji: p. Błażej Bujała.

Wyniki zbiórki w Gimnazjum
1. Klasa I a – 226, 64 zł
2. Klasa I b – 200, 55 zł
3. Klasa II a – 155, 65 zł
4. Klasa III b – 84, 42 zł
5. Klasa III a – 56, 98 zł
6. Klasa II b – 17, 52 zł
Ogólnie w naszym gimnazjum zebrano rekordową sumę: 741,76 zł
Opiekun akcji: p. Marcin Zieliński.

Skład Komisji: Natalia Piotrowska, Justyna Drogosz, Karolina Sideł, Aneta Jasińska, Agata Zapała.
Samorządy Uczniowskie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum dziękują wszystkim, którzy dorzucili swój grosz i dołączyli się do tegorocznej akcji.
 

Opiekun akcji: Marcin Zieliński

„…i Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”

W naszej szkole pod hasłem „…i Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” odbyła się zbiórka darów dla dzieci z ubogich rodzin.

Uczniowie zgromadzili mnóstwo zabawek, wśród których znalazły się m.in. pluszaki, samochody, bajki do poczytania oraz przybory szkolne.

Przeprowadziliśmy również zbiórkę pieniędzy, za które zakupiliśmy 20 paczek ze słodyczami.
29.12.2010 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Joanny Ciołak i p. Alicji Gozdek zawieźli podarunki dla dzieci z Dziennego Ośrodka Socjoterapii „Rafael” w Białogonie. Orkiestra dęta w składzie: K. Gaweł, K. Zapała, Sz. Szczepański i R. Gaweł zagrała dzieciom z ośrodka kilka kolęd i pastorałek.

Uczennice klas VI: Z. Gaweł, P.Bańkowska, W. Rogula przebrały się za śnieżynki i rozdawały dzieciom paczki ze słodyczami.

Dzieci były bardzo zadowolone z naszych odwiedzin i przygotowały dla nas ze swoimi wychowawczyniami pod kierunkiem p. Agaty Czyszczeń przedstawienie - Jasełka Bożonarodzeniowe oraz słodki poczęstunek.
Pomysł ze zbiórką zabawek okazał się trafny - wszyscy żegnali się z uśmiechem na ustach do następnego spotkania.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr A. Gozdek
 

WIGILIA SZKOLNA

22 grudnia był w naszej szkole niezwykłym dniem. Już rano w świąteczny nastrój wprowadzili nas artyści Filharmonii Kieleckiej, śpiewając piękne kolędy. Kontynuacją odświętnego klimatu były jasełka przedstawione przez uczniów klas czwartych (członków szkolnego koła teatralnego) pod kierunkiem p. Jadwigi Mróz i p. Józefa Kasprzaka oraz p. Agaty Bożęckiej (kostiumy i dekoracja). Nie zabrakło Maryi i Józefa, aniołów, pastuszków oraz zwierząt w stajence.

Przybyli także trzej królowie. Prośby Kacpra, Melchiora i Baltazara skierowane do Dzieciątka stały się naszymi życzeniami na te święta i nowy rok. Pragniemy ”miłości dla świata, żeby brat nie poniewierał brata”, ”by się prawda w kłamstwo nie zmieniała”, „nadziei, aby nas nie złamała trwoga”. Uroczystego tonu nadały przedstawieniu kolędy wykonane przez szkolny chór (prowadzony przez p. Aleksandra Żmudę).

Następnie p. dyrektor Henryka Cisowska złożyła wszystkim uczniom, pracownikom szkoły oraz gościowi ks. proboszczowi Stanisławowi Malcowi serdeczne życzenia.

W tak miłym nastroju przeszliśmy do sal lekcyjnych, gdzie ławki zamieniły się w odświętnie nakryte stoły z wigilijnymi potrawami przygotowanymi przez uczniów i ich rodziców. „Szkoła to drugi dom” – tak jak w rodzinnym domu był odczytany fragment z Biblii o narodzeniu Jezusa, opłatek i życzenia a następnie kosztowanie różnorodnych przysmaków i wspólne śpiewanie kolęd.

Ostatnim punktem tego dnia była Wigilia dla pracowników naszej szkoły. I tu nie zabrakło życzeń przy opłatku i smakowitych potraw. Jednak najważniejsza w tym świętowaniu była atmosfera wzajemnej życzliwości, która - mamy nadzieję - pozostanie wśród nas w Nowym 2011 Roku.


Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Jadwiga Mróz

Najpiękniejsza ozdoba choinkowa

20 grudnia 2010 r. w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pod hasłem: ”Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”.
Spośród złożonych prac komisja wybrała najpiękniejsze i przyznała nagrody ufundowane przez Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku w następujących kategoriach:

Szkoła Podstawowa klasy I-III:
I m-ce Klaudia Siadul kl. III
II m-ce Julia Śliwa kl. III
III m-ce Gabrysia Błaszczyk kl. I
Szkoła Podstawowa klasy IV-VI:
I m-ce Adrianna Czarnecka kl. VI b
II m-ce Karolina Wójcik kl. IV b
III m-ce Jakub Ślewa kl. VI a
Gimnazjum:
I m-ce Joanna Fijoł kl. II b
II m-ce Wiktoria Krakowiak kl. II b
III m-ce Maria Zapała kl. III b
Ozdoby choinkowe, wyeksponowane w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, można oglądać od 23 grudnia 2010 r.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Agata Bożęcka

Konkurs Biblijny

14 grudnia odbył się etap szkolny konkursu biblijnego dla klas IV-VI.   Udział wzięły 22 osoby. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się 3 osoby:
  1. Baryłko Katarzyna kl.IVa - 17 pkt
  2. Śliwa Adrian kl.IVa - 16 pkt
  3. Przeździk Hubert kl.IVa - 15 pkt
   Gratulujemy!

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Józef Kasprzyk

Spotkanie z policjantem

Konkurs "Aniołowie się radują"

10 grudnia b.r. w Starostwie Powiatowym w Kielcach, rozstrzygnięto III Konkurs Bożonarodzeniowy pod hasłem: "Aniołowie się radują".
Wśród nagrodzonych prac znalazły się również dzieła naszych gimnazjalistek. Joanna Fijoł z kl. IIb, zajęła III m-ce za aniołka wykonanego metodą qulingu, natomiast Karolina Gozdek kl. IIIa- wyróżnienie za ciekawy szkic w ołówku.

Prace nagrodzone w konkursie "Aniołowie się radują" można oglądać w siedzibie Starostwa do końca roku. Następnie zostaną przekazane na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Agata Bożęcka

"Raz, dwa, trzy - bądź bezpieczny i Ty"

W ramach realizacji zadań Programu Profilaktyczno - Edukacyjnego "Raz, dwa, trzy - bądź bezpieczny i Ty" dla uczniów klas I - III szkoły podstawowej zostało zorganizowane w piątek 10 grudnia 2010 roku spotkanie z Krzysztofem Kwiędaczem - ratownikiem kwalifikowanym z Grupy Ratownictwa PCK w Kielcach.
Uczniowie omówili:

- zasady bezpieczeństwa w szkole i podczas drogi do domu,

- poznali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy,

- odbyli ćwiczenia praktyczne z resuscytacji krążeniowo - oddechowej na fantomie oraz zapoznali się z praktycznymi zasadami zachowania się podczas wypadku.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w ćwiczeniach praktycznych i śmiało dzielili się z ratownikiem swoją wiedzą na temat zasad zachowania się podczas wypadku.  FILM1  FILM2

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Jolanta Smolarczyk

Mikołajkowy Zawrót Głowy w klasach I - III

Nauczyciele kształcenia zintegrowanego zorganizowali dla uczniów klas I - III Mikołajkowy Zawrót Głowy, który odbył się w naszej szkole w środę 8 grudnia 2010 roku w godzinach 11:00 - 13:00. Uczniowie z klas najmłodszych zostali podzieleni na trzy drużyny, oznaczone kolorami. W każdej z drużyn byli uczniowie z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej.

Poszczególne konkurencje sportowe zwycięska drużyna kończyła okrzykiem: "Czy wygramy, czy przegramy, to zabawę świetną mamy!". Dzieci pokonywały różne tory przeszkód połączone ze skokami na dużych piłkach, celowaniem woreczkiem do kółka sersa, przeskokami na skakance, podawaniem piłki nad głową i wiele innych. Konkurencje sportowe przeplatane były licznymi konkursami o tematyce mikołajkowej. Był quiz ze znajomości zwyczajów mikołajkowych, konkurencje na czas - układanie zdań z rozsypanek wyrazowych, układania postaci Mikołaja z puzzli. Wiele emocji wzbudził konkurs plastyczny, w którym reprezentanci z każdej drużyny za pomocą różnorodnych materiałów plastycznych mieli za zadanie przedstawić postać Świętego Mikołaja.

Chociaż dzieci 6 - letnie nie uczestniczyły w zawodach sportowych, to jednak dzielnie kibicowały swoim starszym kolegom.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Jolanta Smolarczyk

 

Odwiedził nas MIKOŁAJ

7 grudnia 2010 r. w naszej szkole miały miejsce mikołajki zorganizowane przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.
Zgodnie z tradycją odwiedził nas Mikołaj razem ze swoimi Śnieżynkami. Swoją wizytę rozpoczął od wręczenia słodkich upominków wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Oczywiście, nie zapomniał też o pracownikach szkoły na czele z panią Dyrektor, Henryką Cisowską oraz panią Wicedyrektor, Joanną Ciołak.

Następnie Mikołaj razem ze Śnieżynkami udał się na świetlicę szkolną, gdzie czekało na niego zaszczytne miejsce. Tu Mikołaj rozpoczął rozdawanie prezentów dla naszych najmłodszych uczniów z klas I-III oraz zerówki. Dzieci były doskonale przygotowane do tej wizyty - część recytowała wierszyki, inni śpiewali piosenki. Uczniowie pierwszej klasy mile zaskoczyli Mikołaja, wręczając mu rysunki z jego podobizną. Wszyscy uczestnicy doskonale się bawili, co widać na zdjęciach. Mikołaj na koniec zaznaczył, że już nie może doczekać się kolejnej wizyty w naszej placówce.

W rolę Mikołaja wcielił się: Dominik Kozieł.

W rolę Śnieżynek: Karolina Sideł i Maria Wieczorek.

Zdjęcia: Natalia Piotrowska.
Samorząd Uczniowski dziękuje Dyrekcji oraz wychowawcom zerówki i klas I-III, jak również rodzicom uczniów za pomoc w organizacji imprezy.

 

Odpowiedzialny za treść: mgr Błażej Bujała