STRONA GŁÓWNA    WRZESIEŃ  PAŹDZIERNIK   LISTOPAD  GRUDZIEŃ  STYCZEŃ  LUTY MARZEC  KWIECIEŃ MAJ  CZERWIEC

Turniej Tenisa Stołowego

28 i 29 października 2010r. odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego Klas Gimnazjalnych. Więcej

Ślubowanie klasy I Szkoły Podstawowej

W dniu 27 października 2010 r. odbyła się Uroczystość Ślubowania uczniów klasy pierwszej SP. Zanim jednak pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w poczet społeczności szkolnej, przedstawili program artystyczny pod hasłem „Wesoła szkoła to ja i ty”.

W związku z tym, mimo całej powagi sytuacji, nie zabrakło tu humorystycznych akcentów. Stanowiły je wystąpienia wesołego skrzata – Zygzaka. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego szkoły i odśpiewaniu Hymnu Państwowego, dzieci zostały pasowane na uczniów przez panią dyrektor - Henrykę Cisowską.

Zgodnie z tradycją dzieci zostały obdarowane upominkami ufundowanymi przez Urząd Gminy oraz Radę Rodziców.

Całą uroczystość uświetniła obecność rodziców i zaproszonych gości. Na zakończenie czekał wszystkich słodki poczęstunek przy kawie i herbacie.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Jadwiga Zapała

Wycieczka trzecich klas gimnazjum do Pszczyny i Oświęcimia

Dnia 21.10.2010 r. klasy trzecie Gimnazjum nr 2 w Oblęgorku wybrały się na wycieczkę do Muzeum Zamkowego w Pszczynie i obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Opiekę nad uczestnikami sprawowały panie: Małgorzata Rogula, Renata Jas i Anna Cedro.

Sprawozdanie zredagowały uczennice kl. 3b – Kinga Orzechowska i Maria Zapała - czytaj
 

Ślubowanie klas I Gimnazjum

20 października 2010 roku uczniowie klas pierwszych Gimnazjum nr 2 w Oblęgorku w obecności zaproszonych gości, rodziców, grona pedagogicznego i starszych kolegów przystąpili do uroczystego ślubowania.

Zebranych powitała p. Dyrektor - Henryka Cisowska, podkreślając przy tym wagę mającego nastąpić wydarzenia. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego pierwszoklasiści, uważnie wsłuchując się w słowa roty przytoczone przez uczennicę Marlenę Szlabs, zgodnym głosem przyrzekli dbać o honor i tradycje szkoły, rzetelnie wypełniać obowiązki szkolne, szanować kolegów i koleżanki oraz pielęgnować piękno mowy ojczystej. Następnie zaprezentowali program artystyczny, któremu przyświecała łacińska maksyma – Odważ się być mądrym. Oficjalną część zakończyło uroczyste pasowanie dokonane przez p. Dyrektor. Wszyscy pierwszoklasiści z rąk Wójta Gminy Strawczyn, p. Tadeusza Tkaczyka i p. Moniki Sideł (kierownik referatu ds. oświaty) otrzymali, zgodnie z tradycją, upominki.

Gospodarzami dalszej części uroczystości byli trzecioklasiści, którzy postanowili sprawdzić, czy ich młodsi koledzy zasługują na przyjęcie do grona oblęgorskich gimnazjalistów. Jakież było zdziwienie wszystkich zgromadzonych, gdy Maria Zapała i Radosław Zając z 3 b „wyczarowali” kota w worku (rewelacyjna rola Przemysława Drogosza). Gromkie śmiechy i takież brawa wywołały kolejne zadania stawiane przed pierwszoklasistami – rysowanie portretu wychowawcy, odśpiewanie fragmentu tekstu z gazety, taniec z miotłą. Wszyscy uczestnicy konkurencji, na czele z wychowawcami – p. Aleksandrem Żmudą i p. Marcinem Zielińskim, sprawili się znakomicie. O swoich pociechach pamiętali również rodzice, przygotowując słodki poczęstunek.

Uczniowie biorący udział w poszczególnych konkurencjach:
Klasa 1 a - rysowanie portretu: Sylwia Zapała i Agata Słoń; śpiew: Marlena Szlabs, Klaudia Kubicka, Aleksandra Piątek; taniec z miotłą: Szymon Bogulak.
Klasa 1 b – rysowanie portretu: Aleksandra Kubiec i Agnieszka Kozubowska; śpiew: Sylwia Bosak, Klaudia Raczyńska i Klaudia Wychowawaniec; taniec z miotłą: Karol Pisz.
Nauczyciele przygotowujący uroczystość: p. Renata Jas, p. Marcin Zieliński, p. Aleksander Żmuda.
Oprawa plastyczna: p. Agata Bożęcka.


Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Marzena Walczak

Dzień Edukacji Narodowej

W środę 13 października 2010 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie przygotowali program artystyczny, by w tym uroczystym dniu dać chwilę radości i wytchnienia nauczycielom i pracownikom szkoły. Uśmiech pojawił się na twarzach obecnych już na początku, gdy orkiestra dęta, składająca się z 7 naszych wspaniałych uczniów, brawurowo wykonała wiązankę znanych utworów.

Uroczystość uświetnił też żeński chór z gimnazjum prowadzony przez p. Aleksandra Żmudę.

Następnie uczniowie z klasy IVa i VIa zaprezentowali krótki program satyryczny pt. „Na lekcji języka polskiego” (przygotowany pod kierunkiem p. Jadwigi Mróz). Widownia śmiała się do rozpuku śledząc zmagania uczniów i nauczycielki – bohaterów kabaretu.

Na koniec popłynęły serdeczne życzenia skierowane do pracowników szkoły oraz podziękowania za ich ważną i bardzo trudną pracę. Wyrazem wdzięczności były kwiaty.

W II części uroczystości Dyrekcja Szkoły: p. mgr Henryka Cisowska i p. mgr Joanna Ciołak wręczyły wyróżnionym nauczycielom nagrody.
Ten dzień dostarczył zarówno pedagogom, jak i uczniom wielu radosnych przeżyć.

Uczniowie uczestniczący w akademii:
Aktorzy : Wiktoria Sobura, Patrycja Bańkowska, Magdalena Rówińska, Jakub Gad, Jakub Ślewa, Piotr Śliwa, Jakub Grątkiewicz, Grzegorz Raczyński, Anna Cisowska, Agata Malicka, Zuzanna Bożęcka, Karolina Ślefarska.
Orkiestra: Dawid Zapała, Kamil Zapała, Karol Gaweł, Kacper Gaweł, Rafał Gaweł, Adrian Śliwa, Szymon Szczepański

Chór: Karolina Gozdek, Karolina Śliwa, Maria Zapała, Milena Adach, Karolina Tomczyk, Aneta Jasińska, Paulina Salwa, Sylwia Bosak, Klaudia Raczyńska, Maria Wieczorek

Więcej zdjęć w Galerii

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Jadwiga Mróz

Nasz sposób na... lekcje i wycieczkę

6 października 2010 r. klasy drugie Gimnazjum nr 2 w Oblęgorku pojechały na wycieczkę dydaktyczną do Kielc. Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Jarosław Skoczylas, p. Katarzyna Ciołak i p. Marzena Walczak.

- Najpierw zwiedziliśmy Dolinę Gadów – relacjonuje wyprawę uczeń klasy 2 a, Krzysztof Krawczyński. - Jest to miejsce, gdzie znajduje się wiele terrariów z gadami i pająkami. Można tam przyjrzeć się z bliska m.in. waranowi, kameleonowi, pytonom czy żółwiom. Na początku jeden z pracowników tego obiektu w trakcie warsztatów opowiedział nam o wężach, ich rodzajach i gatunkach. Usłyszeliśmy jak węże się odżywiają, czego się boją i jak reagują na ludzi. Mogliśmy też potrzymać na rękach żywego, niejadowitego osobnika – węża mlecznego. Następnie zwiedzaliśmy sale, w których znajdowały się terraria z żywymi gadami oraz z wielkim pająkiem – ptasznikiem.

Po tym pełnym emocji spotkaniu wyruszyliśmy obejrzeć stadion Korony Kielce. Mogliśmy wejść na murawę oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia na trybunach. Dowiedzieliśmy się też, że krzesła VIP-ów mają podgrzewane siedzenia!

Kolejnym odwiedzonym przez nas obiektem było Muzeum Diecezjalne w Kielcach. Pani przewodnik oprowadziła nas po salach, gdzie znajdowały się średniowieczne obrazy o tematyce sakralnej oraz meble będące jeszcze do niedawna wyposażeniem m. in. biskupiej jadalni. Podczas tej niezwykłej lekcji poznaliśmy dwa style – gotycki i romański. Nauczyliśmy się, jak analizować dzieło malarskie. Przekonaliśmy się, że motywy biblijne wykorzystywano także do przyozdabiania przedmiotów codziennego użytku. Każdy chłopak miał okazję przymierzyć piuskę, czyli nakrycie głowy papieża. Bardzo fajne było to, że mogliśmy dotykać eksponatów i siadać na zabytkowych krzesłach, co w wielu muzeach jest nie do pomyślenia.

W oczekiwaniu na równoległą klasę odbyliśmy spacer alejkami miejskiego parku. Naszą uwagę przykuły ptaki zgromadzone w ptaszarni oraz pomnik Stefana Żeromskiego. Odwiedziliśmy również ustawionego na cokole przy placu Artystów... dzika.

Wycieczka okazała się niezwykle ciekawa i naszym nauczycielom należą się ogromne brawa za pokazanie nam, że przyswajanie wiedzy niekoniecznie musi odbywać się w szkolnych ławkach.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Marzena Walczak

W treści notatki wykorzystano pracę pisemną ucznia Krzysztofa Krawczyńskiego

X Dzień Papieski

Zuchy z 81 Gromady Zuchowej "Oblęgorskie Iskierki" w niedzielę 10 października 2010 roku aktywnie włączyły się w obchody X Dnia Papieskiego, kwestując po każdej mszy świętej w kościele pod wezwaniem Marii Magdaleny w Chełmcach.

Zbiórka publiczna przebiegła bez zakłóceń. Zuchy zebrały kwotę: 752 zł 10 gr. Pieniądze zostały przesłane na konto Fundacji DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA z przeznaczeniem na stypendia dla zdolnej i ubogiej młodzieży z terenów wiejskich. Lista zuchów uczestniczących w X Dniu Papieskim: 1. Klaudia, 2. Wiktoria, 3. Mariusz, 4. Julia, 5. Katarzyna, 6. Aleksandra, 7. Krzysztof,  8. Jakub.

Osoba odpowiedzialna za treść: phm Jolanta Smolarczyk