STRONA GŁÓWNA  WRZESIEŃ  PAŹDZIERNIK   LISTOPAD  GRUDZIEŃ  STYCZEŃ  LUTY MARZEC  KWIECIEŃ MAJ

Dzień Chłopaka


30 września uroczyście obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W tym dniu Samorząd Uczniowski Gimnazjum przygotował wiele atrakcji. Przede wszystkim był to dzień, w którym chłopcy oraz dziewczęta przebrane za chłopców nie były brane do odpowiedzi. Samorząd Uczniowski zorganizował apel, na którym przedstawiono wszystkim nowo wybrany Zarząd. Największą atrakcją było ogłoszenie zwycięzcy wyborów na tytuł Mistera Szkoły. Dziewczęta już wcześniej wybrały kandydatów ze swoich klas – ogólnie 6 kandydatów. Następnie odbyły się wybory szkolne. Zwycięzcą, a zarazem Misterem Szkoły Gimnazjum 2010 został uczeń klasy IIa Dominik K. Przy głośnych owacjach i fleszach aparatu fotograficznego otrzymał pamiątkowe nagrody. Największą atrakcją tego dnia była dyskoteka, na którą przybyło wielu uczniów. Młodzież znakomicie bawiła się przy muzyce. O godz. 19.30 zakończyła się dyskoteka i niezapomniany Dzień Chłopaka dobiegał końca. Wszyscy bezpiecznie i szczęśliwie wrócili do domu. Następnego dnia wspominaliśmy tegoroczne obchody święta chłopców.
 

Osoba odpowiedzialna za treść: opiekun SU mgr Marcin Zieliński

Sprzątanie Świata 2010

„Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady”

Rok 2010 został ogłoszony przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Różnorodności Biologicznej. Polscy koordynatorzy akcji „Sprzątanie Świata”: Fundacja Nasza Ziemia i Fundacja „Sprzątanie świata – Polska” poprzez ogłoszenie hasła – „Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady” pragną zwrócić uwagę na potrzebę ochrony gatunkowej organizmów. Najprostszą metodą ochrony są codzienne świadome decyzje wszystkich mieszkańców odnośnie segregacji odpadów, oszczędności wody i energii oraz umiejętnego wykorzystania komunikacji publicznej w zastępstwie samochodów osobowych. Dzięki temu pozytywnie będziemy wpływać na klimat nie narażając środowiska na wzrost globalnego ocieplenia i zanieczyszczenia powietrza.

Tegoroczna edycja akcji w Polsce została zorganizowana po raz 17. Na terenie Oblęgorka przeprowadzona została 18 września 2010 r.. Udział w niej wzięli uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz nauczyciele. Organizatorzy podzielili uczniów na 8 grup przydzielając im odpowiednie odcinki do sprzątania. Uczniowie Szkoły Podstawowej zajęli się najbliższymi okolicami szkoły, Alei Lipowej, dróżkami wokół Muzeum Henryka Sienkiewicza oraz ul. Gimnazjalną i najbliższymi przyległymi. Gimnazjaliści posprzątali przydrożne odcinki rowów i lasów pomiędzy Oblęgorkiem a Niedźwiedziem i Chełmcami. Oblęgorku.
Pogoda tego dnia sprzyjała uczestnikom. Akcję rozpoczęto o godz. 10.30 od rozdania worków na śmieci i rękawic ochronnych otrzymanych z Urzędu Gminy w Strawczynie. Opiekunowie grup zapoznali uczniów z podstawowymi przepisami BHP oraz zasadami i celami akcji. Wszyscy z dużym zapałem zabrali się do realizowania założonych zadań.
Uczniowie dokładnie posprzątali wyznaczone tereny, usunięto kilka dzikich wysypisk w lesie które corocznie pojawiają się po uprzednim sprzątnięciu. Worki ze śmieciami ułożono w wyznaczonych miejscach skąd niezwłocznie odebrali je pracownicy odpowiedzialni za wywóz śmieci. W czasie trwania tegorocznej akcji na terenie objętym sprzątaniem zauważono znaczny spadek liczby śmieci w stosunku do lat ubiegłych. Może to świadczyć o wzroście świadomości społeczeństwa i racjonalnej utylizacji śmieci.

Liczymy na to że przeprowadzanie podobnych działań połączonych z edukacją ekologiczną uczniów pozytywnie wpłynie na potrzebę prawidłowego składowania odpadów a także segregację ich. Wpłynie to pozytywnie zarówno na bioróżnorodność organizmów jak i na zadowolenie mieszkańców spowodowane czystością najbliższej okolicy.
 

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Jarosław Skoczylas

Wybory Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum

10 września 2010r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum. W wyborach startowało 26 kandydatów z klas I – III. Oddano 143 głosy.

W tym dniu młodzież wybierała również opiekuna samorządu. Oddano 138 głosów. Spośród 10 kandydatów na opiekuna Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum wybrano p. Marcin Zielińskiego, który uzyskał 47 głosów.

13 września na pierwszym zebraniu Samorządu w roku szkolnym 2010/2011 wybrano nowy Zarząd:
przewodnicząca: Natalia Piotrowska
z-ca przewodniczącej: Justyna Drogosz
skarbnik: Karolina Zapała
sekretarz: Nina Borkowska
sekcja kulturalna: Karolina Gozdek, Edyta Jas, Klaudia Wychowaniec
sekcja gospodarcza: Kinga Orzechowska, Maria Zapała
sekcja sportowa: Karol Snochowski, Karol Pisz


Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Marcin Zieliński

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

1 września w Zespole Placówek Oświatowych w Oblęgorku uroczyście powitano nowy rok szkolny. Na samym początku uczniowie klasy III, II i IV przygotowali przedstawienie na pożegnanie lata, a szkolne tancerki pokazały swój talent „wyginania ciała”. Potem przyszedł czas na uczczenie wybuchu II wojny światowej. Gimnazjaliści przypomnieli historię tych wydarzeń, a potem przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z delegacją zuchów uroczyście przeszli pod pomnik ofiar zbrodni katyńskiej, by oddać hołd poległym i zapalić znicze. Po tej uroczystej chwili zabrała głos p. Dyrektor- Henryka Cisowska, która z wielką radością przywitała rodziców, nauczycieli oraz brać uczniowską, zwłaszcza najmłodszych – przedszkolaków oraz nowych gimnazjalistów – absolwentów Szkoły Podstawowej w Chełmcach. Wszystkich poinformowała o zmianach, jakie przyniesie ten rok szkolny. Wszystkim życzyła sukcesów w nowym roku i ogromnego zapału do pracy i nauki. Następnie zaprosiła uczniów na spotkanie z wychowawcami, podkreślając, że gimnazjalistom zostaną wręczone prezenty – książka „Pamiętnik Dawida Rubinowicza”, którą według p. dyrektor, każdy powinien przeczytać.